World of Warships: Legends – z “dużych” konsol na urządzenia mobilne!

Newsy
czwartek, 09 grudnia 2021 247 Wyświetleń 0 Komentarzy
World of Warships: Legends – z “dużych” konsol na urządzenia mobilne!

Wargaming, twórcy i wydawcy popularnej gry o bitwach okrętów World of Warshpis: Legends ogłaszają, że ten popularny tytuł znany z konsol został właśnie zapowiedziany do wydania na urządzeniach mobilnych. Pierwsze testy już trwają w Kanadzie i wczesna wersja działa na najnowszych urządzeniach z systemem operacyjnym Android.

Tytuł jest rozwijany przez to samo studio, co w przypadku ”dużych” konsol, czyli Wargaming St. Petersburg. Mobilna wersja zapewni pełną rozgrywkę międzyplatformową (konsole razem z urządzeniami mobilnymi). Na urządzeniach mobilnych zostanie ona dostosowana do specyfiki tych urządzeń (np. interfejs użytkownika, sterowanie). We wczesnej, testowej wersji na chwilę obecną nie jest dostępne przenoszenie postępów. Ta istotna funkcjonalność jest planowana na premierę. Oznacza to, że gracze będą mogli płynnie kontynuować swoją rozgrywkę przerzucając się z konsol na urządzenia mobilne i odwrotnie, w zależności czy są w domu czy podróżują, czy chcą grać na dużym czy małym ekranie. 

„Środowisko graczy zmienia się nieustannie i urządzenia mobilne, będące najszybciej rosnącym segmentem naszej branży, zapewniają nowe możliwości w kontekście pozyskiwania użytkowników oraz zapewnienia jeszcze większej przyjemności z gry dotychczasowym graczom,” mówi Evgeniy Shukin, dyrektor wydawniczy World of Warships: Legends. „Czekamy jak gracze będą obcować z grą na nowej platformie, będziemy sprawdzać opinie i na ich podstawie decydować o dalszych krokach.”

World of Warships: Legends na konsolach Xbox i Playstation zadebiutowało w 2019 roku przynosząc ze sobą rozgrywkę znaną z PC, ale z innym tempem i szeregiem ekskluzywnych rozwiązań. Od premiery, gra może poszczycić się ponad 7 milionów zarejestrowanych graczy na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *