WIEDŹMIN – Role Ciri i Yennefer obsadzone! /NETFLIX/

Newsy
środa, 10 października 2018 820 Wyświetleń 0 Komentarzy
WIEDŹMIN – Role Ciri i Yennefer obsadzone! /NETFLIX/
  • Jedną z kluczowych ról – Ciri, księżniczki Cintry – zagra Freya Allan (Wojna światówKraina bezprawia). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się: Jodhi May (Gra o TronGeniusz) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude), który zagra jej męża – rycerza Eista oraz Adam Levy(Knightfall, Przekręt) w roli druida Myszowora.

  • Czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra (A.B.C.Wanderlust). MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby RozpruwaczaLista płatnych zleceń) wcieli się w Tissaię – rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. Wiadomo już także, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) zagra Fringillę a Therica Wilson-Read (Profil) – Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady (Upadek królestwaTeen Spirit), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

  • Nowi członkowie obsady dołączą do Henry’ego Cavilla (Mission Impossible – FalloutLiga Sprawiedliwości), który wcieli się w postać Geralta z Rivii. Kolejne ogłoszenia pojawią się wkrótce.

  • Showrunnerka i producentka wykonawcza serialu Wiedźmin – Lauren Schmidt Hissrich (Marvel: Daredevil, Marvel: The Defenders, Umbrella Academy) – skomentowała ogłoszenie obsady: „Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie.”

  • Cztery odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow (House of CardsGra o tron). Kolejne – Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia) i Charlotte Brändström (OutlanderOdpowiednikZaginiona) (po dwa odcinki).

  • Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.