Wargaming ogłasza nowy tytuł – Caliber!

Newsy
czwartek, 08 sierpnia 2019 716 Wyświetleń 0 Komentarzy
Wargaming ogłasza nowy tytuł – Caliber!

Caliber, nowa gra free-to-play na PC to wspólny projekt 1C Game Studios i Wargaming. Jest to pierwszy tytuł firmy przenaczony dla starszego odbiorcy (16+). Caliber opiera się na komunikacji, koordynacji działań i taktyce. Drużyny składające się z 4 operatorów mogą wiząc udział w misjach PvE (przeciwko sztucznej inteligencji) lub walkach PvP (przeciwko drużynom kontrolowanym przez innych graczy). Każda z drużyn składa się z czterech operatorów o różnych klasach:

  • Szturm: efektywny na średnim i krótkim dystansie. Idealny do agresywnego stylu gry.
  • Wsparcie: wspomaga drużynę ogniem kryjącym. Dla miłośników ciężkiego uzbrojenia.
  • Medyk: wspiera drużynę w ogniu walki. Dobra klasa dla osób lubiących pomagać innym.
  • Snajper: walczy na dalekich dystansach. Celne oko i pewna ręka to podstawa.

Aby zwyciężać wszyscy operatorzy muszą współpracować w ramach swoich ról i klas w drużynie. Gracze będą mogli wybierać z szeregu nardowoych sił specjalnych jak polski GROM, amerykański Navy SEALs czy niemieckie Kommando Spezialkräfte. Każda część modelów postaci, od unformów przez naszywki po uzbrojenie i akcesoria zostało oddane w najdrobniejszych detalach i zgodnie z tym, jak wyglądają poszczególne siły specjalne na całym świecie.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że będziemy prezentować Caliber w Europie po raz pierwszy, a dodatkowo na największej growej scenie – na gamescomie!” mówi Alexander Zezyulin, dyrektor gry. „I tak, projektując grę upewniliśmy się, że odpowiada on filozofii Wargamingu – jest free-to-win i jest uczciwa. Istotne jest również, że nie jest to strzelanka wymagająca niesamowitego czasu reakcji. Tylko taktyka pozwoli Wam wygrać w tym teatrze działań wojennych.

Caliber będzie obecny po raz pierwszy w Europie na targach gamescom 2019. Po rygorystycznych testach w krajach WNP, będzie można zobaczyć go w akcji na targach w Kolonii. Europejscy gracze, którzy chcą dowiedzieć się więcej o grze mogą już rejestrować się na playcaliber.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *