W OVERWATCH POJAWIŁ SIĘ TRYB RYWALIZACJI

Gry
czwartek, 30 czerwca 2016 552 Wyświetleń 0 Komentarzy
W OVERWATCH POJAWIŁ SIĘ TRYB RYWALIZACJI

Gracze w Overwatch, szykujcie się! Czas doskonalić strategie, szlifować umiejętności i wystawić je na najwyższą próbę na najtrudniejszej arenie współzawodnictwa. Witamy w najnowszym trybie gry: Rywalizacji!

Tryb rywalizacji jest już dostępny na komputery PC, a wkrótce zostanie też udostępniony na PlayStation 4 i Xbox One.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Tryb rywalizacji powstał z myślą o graczach, którzy naprawdę chcą wystawić swoje umiejętności na próbę. Tryb ten jest pod wieloma względami dużo poważniejszym wyzwaniem niż Szybka gra czy Rozróba Tygodnia. Dlatego też, żeby wszyscy mieli wystarczające pojęcie o mechanice gry, mapach i bohaterach, dostęp do Rywalizacji będzie możliwy dopiero od 25. poziomu.

Po osiągnięciu 25. poziomu gracze uzyskają dostęp do tego trybu za pomocą przycisku „Graj” w menu głównym. Wystarczy wybrać Rywalizację i można dołączyć do meczu, solo lub w ekipach. Algorytm dobierania graczy w Overwatch automatycznie znajdzie grę, która najlepiej odpowiada poziomowi waszych umiejętności.

594c7738-1377-4a7d-9d51-5fec448250ec.png
RANGA UMIEJĘTNOŚCI

Przed rozpoczęciem kariery w trybie Rywalizacji każdy nowy gracz będzie musiał ukończyć 10 meczów klasyfikacyjnych, które umożliwią określenie jego początkowej rangi umiejętności. Będzie ona miała wartość od 1 do 100, przy czym im wyższa ranga, tym wyższy poziom umiejętności.

Rangi umiejętności będą widoczne na początku każdego meczu. Ranga umiejętności będzie rosła lub spadała po każdym zwycięstwie lub porażce, w zależności od wielu czynników, takich jak wasze wyniki oraz umiejętności innych uczestników meczu.

SEZONY

Tryb rywalizacji będzie się składał z czterech sezonów, z których każdy będzie trwał dwa i pół miesiąca. W czasie sezonów gracze będą mogli pracować na swoją rangę umiejętności i walczyć o awans w rankingach, a po zakończeniu sezonu nastąpi wyzerowanie statystyk i nastanie dwutygodniowy okres przedsezonowy. Po jego zakończeniu rozpocznie się nowy sezon i wszyscy ponownie zaczną rozgrywać mecze klasyfikacyjne.

Nazwy sezonów oraz ich kalendarz będą odpowiadały rzeczywistym porom roku na półkuli północnej naszego globu. Sezon letni 2016 już trwa!

FORMUŁA MECZÓW

Wprowadzone zostały też istotne zmiany w samej grze, specjalnie z myślą o Rywalizacji. Niektóre dotyczą interfejsu użytkownika i ułatwiają dostęp do najważniejszych informacji. Inne dotyczą balansu rozgrywki, aby w różnych trybach i na poszczególnych mapach obie strony miały równe szanse.

NAGRODY

Oprócz satysfakcji ze zwycięstwa gracze będą mogli zdobyć nowe nagrody, które będą dostępne tylko w trybie Rywalizacji. Każdy, kto rozegra 10 meczów klasyfikacyjnych, otrzyma na zakończenie sezonu specjalne graffiti oraz portret gracza. W każdym sezonie będą wprowadzane nowe wzory nagród.

Oprócz tego wasza szafka na broń zacznie się naprawdę błyszczeć. Dzięki wygranym meczom będziecie gromadzić punkty rywalizacji. Zależnie od waszych wyników otrzymacie też pewną liczbę punktów na koniec sezonu. Punkty te można wymieniać na ozdobne, złote wersje broni waszych bohaterów.

Ponadto podczas każdego sezonu będzie też udostępniony system rankingów prezentujący najlepszych graczy w społeczności Overwatch, więc jeśli ktoś zdobędzie miejsce wśród 500 najlepszych graczy na danej platformie sprzętowej, otrzyma powiadomienie w grze, które będzie zaświadczać, że jest jednym z najwybitniejszych graczy – rzecz jasna, dopóki utrzyma się w stawce. Musicie jednak pamiętać, że będziecie mieli ograniczony czas na awansowanie w rankingach, bo pod koniec sezonu nastąpi wyzerowanie statystyk.

NIECH ROZPOCZNIE SIĘ BITWA!

Skoro wiecie już jak działa tryb Rywalizacji, pora sprawdzić go na własnej skórze. To jednak nie wszystko! Z każdym następnym sezonem będą wprowadzane kolejne zmiany, opierając się na waszych opiniach.

Teraz, kiedy już wiecie, czym jest tryb rywalizacji, czas dołączyć do walki. Do zobaczenia na polu bitwy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.