THQ Nordic z nowym studiem developerskim!

Newsy
wtorek, 23 marca 2021 341 Wyświetleń 0 Komentarzy
THQ Nordic z nowym studiem developerskim!

Firma THQ Nordic ogłosiła dziś utworzenie nowego studia developerskiego Ashborne Games z siedzibą w Brnie, które pracuje nad całkowicie nową marką.

Studio Ashborne Games składa się z doświadczonych twórców gier, którzy wcześniej pracowali nad tak świetnymi tytułami, jak Mafia, ArmA: Armed Assault, Downpour, Vigor czy trylogia UFO: UFO: Aftermath, UFO: Aftershock oraz UFO: Afterlight. Ashborne Games koncentruje się teraz na przygotowaniu fundamentów pod zupełnie nową markę, grę z gatunku strategii / RPG, jednocześnie wspierając rozwój Comanche w fazie wczesnego dostępu.

Karel Kališ, Studio Game Director w Ashborne Games, skomentował dzisiejsze ogłoszenie: „Naszym celem i pasją są gry strategiczne oraz RPG. Jako zespół chcemy tworzyć tytuły dostarczające autentycznych wrażeń dzięki wyrafinowanym mechanikom, zachęcającym do wielokrotnego powrotu. Uważamy, że jest to coś, czego naprawdę brakuje na rynku.”

W tej chwili, w marcu 2021 roku, zespół Ashborne Games składa się z 38 osób i wciąż planuje rozwój. Informacje o wolnych stanowiskach można znaleźć na stronie internetowej w zakładce Careers, a także w serwisie LinkedIn. Wykorzystując moc silnika Unreal Engine 4 i doświadczenie zespołu, studio ma ambicje rozwijać i rozbudować skalę gatunku strategii oraz RPG.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *