The Exploited oraz Kyle Gass Band (zespół gitarzysty Tenacious D) na Przystanku Woodstock

Newsy
wtorek, 06 grudnia 2016 659 Wyświetleń 0 Komentarzy
The Exploited oraz Kyle Gass Band (zespół gitarzysty Tenacious D) na Przystanku Woodstock

Znamy kolejnych wykonawców Przystanku Woodstock! Podczas 23. edycji festiwalu zagrają The Exploited i Kyle Gass Band. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku.

Po ogłoszeniu zespołu Amon Amorth do wykonawców Przystanku Woodstock dołączają kolejne gwiazdy. Na woodstockowej scenie zaprezentuje się legendarna punkowa formacja The Exploited (Szkocja) oraz Kyle Gass Band (USA), w skład którego wchodzi gitarzysta zespołu Tenacious D.
The Exploited
Zespół założony w 1980 roku w Edynburgu. W 1981 wydali album 'Punk’s Not Dead’ – okrzyk wojenny pokolenia rozczarowanej młodzieży. Album sprzedał się w nakładzie 150 000 egzemplarzy i stał się #1 jako niezależny album roku. Drugi album stał się flagowym wydawnictwem niepokornego zespołu – „Troops of Tomorrow”, który ukazał się w 1982 roku. The Exploited oskarżano o bycie głupkowatymi chuliganami, ale jest to przede wszystkim zespół zaangażowany społecznie, brutalnie i otwarcie komentujący otaczającą rzeczywistość i odważnie krytykujący polityków. W 2003 roku ukazał się ósmy album studyjny zespołu – „Fuck The System”, kapela pomimo zmian składu nigdy nie przestała tworzyć i pozostała bezkompromisowa na zawsze. Utwory takie jak „Never Sell Out”, „Chaos Is My Life” prezentują agresję i moc uderzenia, której nie sposób porównać z niczym innym na rynku muzycznym. Tytuł albumu – „Fuck The System” – to motto życiowe, myśl przewodnia członków zespołu, którzy żyją zgodnie z buntowniczymi ideałami swojej młodości. The Exploited to esencja punk rocka!
Kyle Gass Band
Grupa rockowa założona przez gitarzystę akustycznego i wokalistę Tenacious D, Kyle Gass’a, by wypełnić pustkę w jego sercu i twórczości którą pozostawiły przerwy pomiędzy występami z Tenacious D. Pierwszy album wydali w 2013 – „Kyle Gass Band”; drugi w 2016 – „Thundering Herd”. Po raz pierwszy zagrali w Europe w Amsterdamie. Występowali na festiwalach: Pukkelpop, Rock’n’Heim, Frequency Festival. Ich muzyka jest gatunkowa podobna do Tenacious D, charateryzuje się muzycznym żartem, komedią, zarówno w warstwie muzycznej jak i słownej. Na najnowszej płycie z 2016 roku mieszają gatunki muzyczne – od klasycznego żywiołowego rocka, do rozbujanego swingu.
23. edycja Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie n. Odrą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.