Tęczowe i fantastyczne – nabór tekstów do antologii

Newsy
wtorek, 03 marca 2020 472 Wyświetleń 0 Komentarzy
Tęczowe i fantastyczne – nabór tekstów do antologii

Różnorodność fantastycznych światów i różnorodność ludzkich tożsamości doskonale do siebie pasują. Fantastyka w naszym kraju rzadko jednak sięga po motywy związane z LGBTQ+ – takie jak relacje homoseksualne; biseksualność i panseksualność; aseksualność i aromantyczność; niebinarność i transpłciowość; interpłciowość; relacje niemonogamiczne i formy społeczne inne niż tzw. tradycyjny model rodziny. Chcemy pokazać, że można i że warto sięgać po takie elementy, opisując fantastyczne światy, zapraszamy więc do nadsyłania tekstów do darmowej antologii, która ukaże się nakładem Grupy Wydawniczej Alpaka.

Naszym celem jest zachęcenie do eksplorowania mnogości tożsamości płciowych i orientacji seksualnych, a także zapoznanie – zarówno autorów, jak i czytelników – z ideą literatury z wątkami romantycznymi opartymi nie tylko na monogamicznych związkach kobiet z mężczyznami. Queerowość nie kończy się też oczywiście na związkach – jedną z właściwości fantastyki, która jest nam szczególnie droga, jest eksplorowanie wszystkich możliwych opcji; pokazywanie, że nasza rzeczywistość jest tylko jedną z niezliczonych wersji tego, co mogłoby być i pokazywanie celów, do których moglibyśmy dążyć – oraz przyszłości, do których nadejścia nie możemy dopuścić.

Pokażmy razem, że nie ma granic dla różnorodności w fantastyce i że dla każdej tożsamości jest miejsce w fantastycznych światach.

Czekamy na wasze:
– opowiadania
– teksty publicystyczne, krytyczne i eseje
– wiersze i inne formy literackie
– komiksy
– ilustracje

Jedyny warunek: ma być queerowo i fantastycznie!

tematyka: fantastyka z elementami queerowymi
wydawca: Grupa Wydawnicza Alpaka (związana ze stowarzyszeniem Krakowska Sieć Fantastyki)
forma: darmowy e-book
termin nadsyłania tekstów: 10 kwietnia 2020
planowany termin wydania: czerwiec 2020
redaktorzy prowadzący: Magdalena Stonawska, Maciej Pitala, Loë Fjorsigviss
kontakt: alpaka@ksf.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *