SZCZECIN MUSIC FEST 2018 – na finał wystąpi Gentleman

Newsy
wtorek, 20 lutego 2018 704 Wyświetleń 0 Komentarzy
SZCZECIN MUSIC FEST 2018 – na finał wystąpi Gentleman
Koncert finałowy Szczecin Music Fest odbędzie się
na Zamku Książąt Pomorskich
GENTLEMAN
Gwiazda reggae i dancehall
12 lipca 2018, godz. 20.00
Szczecin, Zamek Książąt Pomorskichwww.szczecinmusicfest.pl
www.facebook.com/koncertycom
www.instagram.com/koncertycomGENTLEMAN
Największa gwiazda europejskiego reggae!
Po raz pierwszy w Szczecinie!

 

SZCZECIN MUSIC FEST 2018

Oto cały program tegorocznej edycji:

Omar Hakim – Rachel Z: OZ Experience – 11 kwietnia, Filharmonia
Dee Dee Bridgewater – 23 kwietnia, Filharmonia
Hypnotic Brass Ensemble – 11 maja, Klub K4
Dominic Miller – 29 maja, Filharmonia
Chick Corea Akoustic Band – 1 lipca, Filharmonia

GENTLEMAN
12 lipca 2018, godz. 20.00
Szczecin, Zamek

Genleman to bez wątpienia najbardziej popularny i ceniony wykonawca reggae w Europie. Jego kariera trwa już ponad 20 lat, a wielką popularność zawdzięcza zarówno płytom jak i fantastycznym koncertom. Śpiewa po angielsku i w patois – kreolskim dialekcie używanym na Jamajce, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki sceniczne. Śpiewa o pokoju, miłości, nadziei oraz rzeczywistości, która go otacza. Jego uniwersalny przekaz trafia do fanów na całym świecie, w Polsce ma również rzeszę oddanych wielbicieli.
Urodził się w Osnabrück, ale swoje pierwsze kroki sceniczne stawiał na Jamajce, gdzie wyjechał jako siedemnastolatek. Zafascynowany muzyką Boba Marley’a oraz kulturą karaibską, po powrocie do Niemiec nawiązał współpracę z zespołem Freundeskreis, a następnie hip-hopowo-reggaeowym kolektywem Silly Walks Movement.
Jego kariera nabrała tempa po wydaniu debiutanckiej płyty „Trodin On” (1999), która zwróciła uwagę krytyków i spowodowała zainteresowanie artystą w całej Europie. Kolejny album „Journey to Jah” ugruntował coraz silniejszą pozycję Gentlemana, którego pieśni „Dem Gone” i „Leave Us Alone” weszły do kanonu muzyki popularnej.
W 2015 r. ukazała się na rynku płyta artysty „MTV Unplugged” która otworzyła nowy rozdział w jego karierze. Z kolei „Symphonical” to projekt który łączy muzykę reggae brzmieniem klasycznej orkiestry.
Gentleman wystąpił też w filmie dokumentalnym „Journey to Jah”, w którym wraz z innym pochodzącym z Europy artystą, Włochem Alborosie, opowiadają o swojej twórczości i życiu na Karaibach.
Ostatni album artysty nosi tytuł „The Selection” i zawiera największe przeboje z ostatnich 20 lat i ośmiu płyt które w większości osiągnęły status platyny. Utwory z tej płyty usłyszymy na koncercie w Szczecinie, a wiec będzie to prawdziwe The Best of Gentleman!
Oficjalna strona artysty: www.gentleman-music.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *