Studio Netflix Animation organizuje wirtualne wykłady dla absolwentów

Newsy
piątek, 29 maja 2020 415 Wyświetleń 0 Komentarzy
Studio Netflix Animation organizuje wirtualne wykłady dla absolwentów

Studio Netflix Animation przygotowało dla absolwentów serię wirtualnych wykładów. W ramach trwającego pięć dni bezpłatnego wydarzenia zarejestrowano też 10 godzin paneli dyskusyjnych. Celem tej inicjatywy było nawiązanie kontaktu z następnym pokoleniem animatorów z różnych krajów w okresie, w którym w zwykłych okolicznościach rekruterzy z naszego zespołu animacji podróżowaliby po świecie, odwiedzając uczelnie i spotykając się z absolwentami.

Seria została opracowana z myślą o absolwentach z 2020 roku, którzy interesują się branżą animacji i ukończyli powiązane z nią kierunki studiów, takie jak animacja, animacja komputerowa, rysunek, ilustracja, sztuki wizualne, projektowanie, film i telewizja, pisanie kreatywne i inne kierunki związane z branżą rozrywkową. Zaproszenia do udziału w wykładach zostały wysłane do 300 szkół z całego świata, przyciągając uczestników między innymi z Australii, Brazylii, Kanady, Kostaryki, Włoch, Meksyku, Nowej Zelandii, Filipin, Polski, Hiszpanii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Wydarzenia poprowadził nasz zespół animatorów, który dzięki przeniesieniu pracy do sieci mógł nadal rozwijać bieżące produkcje i kontynuować inne projekty. Większość prac związanych z projektami animowanymi można wykonać zdalnie i niezależnie od siebie, w przeciwieństwie do produkcji filmów i seriali, z których wiele zostało wstrzymanych. (W dodatku do swojej codziennej pracy wielu naszych artystów stworzyło wzruszające kreskówki w ramach inicjatywy #CartoonsforCaregivers, aby uhonorować tych, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo w czasie kryzysu).

Jak zauważyła nasza specjalistka ds. współpracy w zakresie animacji, Sherley Ibarra, na początku wydarzenia: „To idealny czas na tworzenie animacji”.

Seria wykładów to tylko jeden z przykładów zaangażowania firmy Netflix w rozwój internetowych społeczności kreatywnych w tych niepewnych czasach. W maju nasz zespół ds. współpracy międzynarodowej zorganizował wirtualną sesję pytań i odpowiedzi na temat montażu seriali dla społeczności montażystów w Indiach.

Oprócz organizacji tego typu wydarzeń studio Netflix Animation sponsoruje również stypendia dla osób, które chcą zaistnieć w branży. Dzięki stypendium Netflix Animation co roku jeden absolwent szkoły komunikacji wizualnej i sztuki w Paryżu, Gobelins, L’École de L’Imag, ma szansę na pracę w zespole ekspertów ds. animacji w Japonii zajmujących się oryginalnymi produkcjami anime dla serwisu Netflix. W ramach programu szkoleniowego Character Animation Netflix finansuje co roku czteroletnie stypendia dla nawet dziesięciu studentów z kontynentu afrykańskiego, którzy uczą się w szkole Gobelins na studiach magisterskich na kierunku Animacja postaci i tworzenie filmów animowanych.

Seria wirtualnych wykładów, która rozpoczęła się 27 kwietnia, obejmuje takie tematy, jak rozwój wizualny, tworzenie animacji, wzbudzanie zainteresowania rekrutera, układanie scenorysu i pisanie scenariuszy do animacji. Sesje na te same tematy odbyły się wielokrotnie, aby udostępnić je użytkownikom z różnych stron świata. Każdy wykład obejmował sesję pytań i odpowiedzi. W serii wzięło udział ponad 25 prezenterów, w tym kierownicy treści, scenografowie, redaktorzy, graficy i rekruterzy.

W ramach serii odbyła się również półtoragodzinna dyskusja z popularnymi twórcami, takimi jak Megan Dong („Jak wytresować smoka 2”, „Centaurworld” (już wkrótce na Netflix)), Jorge Gutierrez („Księga życia” „Maya and the Three” (już wkrótce na Netflix)), Alex Hirsch („Wodogrzmoty Małe”, „Inside Job” (już wkrótce na Netflix)), Elizabeth Ito („Pora na przygodę!”, „City of Ghosts” (już wkrótce na Netflix)), Matt Layzell („Pinky Malinky”, „Battle Kitty” (już wkrótce na Netflix), Sanjay Patel („Iniemamocni”, „Ghee Happy” (już wkrótce na Netflix)) i Kataneh Vahdani („Lwia straż”, „Kat & Juju” (premiera wkrótce).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *