Stan Sakai gościem Bloku Komiksowego!

Newsy
środa, 20 marca 2019 512 Wyświetleń 0 Komentarzy
Stan Sakai gościem Bloku Komiksowego!

Stan Sakai urodził się w Kioto, w Japonii, dorastał na Hawajach, a obecnie mieszka w Kalifornii. Ukończył wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Hawajskiego, a swoje studia uzupełnił w Art Center College w Pasadenie w Kalifornii. 

Historie komiksowe Sakaiego o Usagim Yojimbo pojawiły się w 1984 roku. Postać była wykorzystywana gościnnie w telewizyjnym serialu rysunkowym Teenage Mutant Ninja Turtles, stała się inspiracją dla producentów zabawek, była drukowana na koszulkach i doczekała się własnej serii komiksów.
W 1991 roku Stan Sakai narysował futurystyczny cykl o przygodach potomka Usagiego pod tytułem Usagi w kosmosie (Space Usagi). Królik samuraj występuje tam w scenerii science fiction.
Stan był wielokrotnie nagradzany nie tylko za Usagiego Yojimbo, lecz także za pracę nad komiksem Sergio Aragonésa Groo the Wanderer oraz za komiksy Spider-Man drukowane w niedzielnych wydaniach gazet.
Stan Sakai jest laureatem Parent’s Choice Award, Inkpot Award, Harvey Award, czterech hiszpańskich wyróżnień Haxtur, Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotekarskiego, kilku Nagród Eisnera i prestiżowej National Cartoonist Society Award w kategorii komiksu. W 2011 roku otrzymał tytuł „Ambasador Kultury” przyznane przez Japanese American National Museum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.