Spółka Przewozy Regionalne zrezygnowała z przywiezienia uczestników 25. Pol’and’Rock Festival

Newsy
środa, 05 czerwca 2019 477 Wyświetleń 0 Komentarzy
Spółka Przewozy Regionalne zrezygnowała z przywiezienia uczestników 25. Pol’and’Rock Festival

Jak co roku od 25 lat, w drugiej połowie kwietnia Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwróciła się do spółki Przewozy Regionalne z pytaniem o dodatkowe pociągi na 25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

Dziś, po ponad miesiącu oczekiwania, Fundacja otrzymała odpowiedź. Czytamy w niej:

Spółka Przewozy Regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez Marszałków Województw. Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski.

Tłumacząc zawiły kolejowy wywód – w tym roku, po raz pierwszy od 25 lat, nie będzie dodatkowych pociągów na jeden z największych festiwali muzycznych w Europie.

W zeszłym roku pociągami do Kostrzyna nad Odrą przyjechało blisko 70 tys. osób. Najtańsze bilety w dwie strony kosztowały 50 zł, najdroższe – 160 zł. Przyjmując średnią 100 złotych za bilet – w efekcie takiej decyzji przychód spółki Przewozy Regionalne uszczupli się w tym roku o około 7 mln złotych.

Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała. – mówi Jerzy Owsiak, Prezes zarządu WOŚP – Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa Festiwalu. Przez tyle lat nasza współpraca była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. Tłumaczenie jest wg mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą. Niemniej – zaapelowaliśmy dziś do uczestników Festiwalu i ogłosiliśmy wielkie pospolite ruszenie – pomagajmy sobie, dowieźmy siebie wzajemnie na festiwal samochodami, autobusami, zorganizujmy się we wszelkie grupowe przyjazdy. Przed nami fantastyczny, jubileuszowy Pol’and’Rock Festiwal, który zaczyna się 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą!

Jak dojechać na tegoroczny Pol’and’Rock?

Na pewno SAMOCHODEM – w mieście jak co roku przygotowana będzie sieć specjalnych parkingów. Organizator wraz z Miastem Kostrzyn przygotują się na każdą ilość aut.

Możecie korzystać ze wspólnych dojazdów autami wykorzystując serwis BLABLACAR (http://blbl.cr/dodaj_przejazd_na_PolandRock2019).

Możecie także umawiać się na wspólną podróż korzystając z BANKU PODRÓŻY na stronach polandrockfestival.pl (rusza w przyszłym tygodniu).

Organizator liczy także na wszelkie przejazdy zorganizowane, dodatkowo wynajęte autokary (będzie dla nich specjalny parking) i na każdego przedsiębiorcę, który zechce pomóc uczestnikom Festiwalu. Zgłoszenia zorganizowanych dojazdów należy wysyłać mailem na adres transport@wosp.org.pl.

Wszelkie informacje o możliwościach dojazdu pojawiać się będą na bieżąco na stronie:

http://jakprzyjechac.polandrockfestival.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *