Rust – wyjście z Early Access już niedługo

Newsy
wtorek, 23 stycznia 2018 916 Wyświetleń 0 Komentarzy
Rust – wyjście z Early Access już niedługo

Wiele gier utknęło w piekle zwanym „Early Access” i jak na razie nie widać by miały z niego wyjść. Częstym przykładem „wiecznego early access” jest gra DayZ: Standalone która zbiera coraz więcej negatywnych opinii, przez to że od długiego czasu nie widać poprawek ani nowej zawartości.
Jednak jedna z lepszych gier survivalowych czy „Rust” zakończy żywot w Early Access już w tym roku. Jak poinformował twórca gry Garry Newman (człowiek odpowiadający również za grę Garry’s Mod), gra doczeka się pełnej wersji już niedługo. Warto wspomnieć że Rust znajduje się w fazie wczesnego dostępu już od 2013 roku, jednak w porównaniu do innych gier przeszedł wielkie zmiany. Wielokrotnie zmieniał się koncept gry jak i jej silnik graficzny, wyszło to grze na dobre na tyle że nawet teraz czuć w niej trochę świeżości. Rust to typowy przedstawiciel gier survivalowych w których zbieramy surowce, budujemy bazę, oraz próbujemy przeżyć. Warto dodać że możemy również tworzyć nowe przedmioty za pomocą rozbudowanego systemu craftingu. Gra zawiera wiele ciekawych mechanik, jedną z nich jest dość kontrowersyjna przypisywania płci jak i wielkości piersi/przyrodzenia do SteamID. To oznacza że każdy gracz ma stale przypisany wygląd postaci jak i jej płeć którego nie można zmienić.
Najważniejsze jednak jest że gra otrzymywać będzie aktualizację oraz nową zawartość po wyjściu z Early Access, więc gra będzie żyła jeszcze spory czas po oficjalnej premierze. Jeśli myślicie nad zakupem gry Rust polecam się pośpieszyć, gdyż twórcy zapowiedzieli że po premierze doczekamy się wzrostu ceny gry na Steam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.