RESIDENT EVIL 3 – DZIŚ PREMIERA

Newsy
piątek, 03 kwietnia 2020 520 Wyświetleń 0 Komentarzy
RESIDENT EVIL 3 – DZIŚ PREMIERA

Gra Resident Evil 3 – remake kolejnej części niezwykle popularnej serii gier – jest już dostępna w sklepach. Tytuł w wersji pudełkowej ukazał się na konsole PlayStation®4 i Xbox One w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej.

Bądź świadkiem wydarzeń w Raccoon City – w nowej, filmowej oprawie – dzięki pełnoprawnemu remake’owi gry Resident Evil 3! Ta mocno wyczekiwana część franczyzy, która sprzedała się w 94 milionach sztuk na całym świecie, ukazała się po niezwykle udanym powrocie Resident Evil 2 i uzupełni historię miasta Raccoon. W dniu premiery, w pakiecie z Resident Evil 3, gracze otrzymali także Resident Evil Resistance – asymetryczny tryb wieloosobowy dla 5 graczy – 4 versus 1.

W Resident Evil 3, agentka Jill Valentine, należąca do specjalnej jednostki wojskowej S.T.A.R.S. i jedna z najbardziej rozpoznawalnych protagonistek w świecie gier wideo, ucieka z miasta opanowanego przez zombie i inne, przerażające kreatury. Gra Resident Evil 3, stworzona przy pomocy opatentowanego przez Capcom silnika RE Engine, wykorzystuje nowoczesne mechanizmy rozgrywki, aby dostarczyć kombinację akcji i klasycznego survivalowego horroru w jak najlepszej oprawie graficznej.

Wstrząsające doświadczenia Jill w Resident Evil 3, dziejące się na kilka godzin przed koszmarnymi wydarzeniami z Resident Evil 2, rzucają nowe światło na sytuację, która dotknęła Raccoon City i jego mieszkańców. Każda podjęta próba ucieczki jest przerywana przez następną rozpoznawalną osobowość franczyzy Resident Evil – potężnego mutanta Nemesis. To brutalne, lecz inteligentne monstrum, używa zaawansowanej i potężnej broni w celu natychmiastowej eliminacji któregokolwiek żyjącego członka oddziału S.T.A.R.S. – a Jill jest jego ostatnim celem.

Resident Evil 3 zawiera także Resident Evil Resistance, asymetryczną grę online 4 versus 1. Grupa czterech Ocalałych musi strategicznie współpracować, aby uciec przed diabolicznymi eksperymentami prowadzonymi przez podstępnego Masterminda, zanim skończy się czas. Każdy z wybranych Ocalałych może polegać na dostępnej broni i swoich unikalnych umiejętnościach, aby pomóc sobie nawzajem w ucieczce przed pokręconym scenariuszem. Za każdym rogiem i w każdym cieniu kryje się Mastermind, który włada talią kart do rozmieszczania stworzeń i broni biologicznej, zastawiania pułapek i manipulowania otoczeniem, aby pokonać Ocalałych. Słynni złoczyńcy z serii Resident Evil, tacy jak Alex Wesker, Annette Birkin i Ozwell E. Spencer, wejdą w role Masterminda, aby wprowadzić swój własny, szczególny styl terroru. Jako pierwsi w serii, jako Mastermindowie, gracze mogą kontrolować legendarną broń biologiczną, jak groźny Tyran i zmutowany G-Birkin.

Resident Evil 3 i Resident Evil Resistance przenikają się dzięki wprowadzeniu Jill Valentine jako grywalnej postaci w grze wieloosobowej w nadchodzącej darmowej aktualizacji 17 kwietnia. Więcej informacji na temat Resident Evil Resistance zostanie udostępnionych wkrótce.

Cechy gry Resident Evil 3:

  • Powrót uwielbianej przez fanów części – Mocno wyczekiwany przez fanów tytuł powraca w nowej odsłonie, 20 lat po premierze.
  • Blisko, bardzo blisko – Kamera znad ramienia postaci oraz ulepszone sterowanie w grze unowocześniają klasyczny horror z roku 1999, wciągając graczy, przemierzających ruiny miasta Raccoon, w krwawe starcia i przepełnione grozą sceny.
  • Inna strona Raccoon City – Doświadcz z innej pespektywy tego niegdyś tętniącego życiem miasta, koszmarnie dotkniętego epidemią T-Virusa – broni biologicznej wytworzonej przez Europejski Oddział Umbrella Chemical Inc.. Wstrząsająca walka Jill o przetrwanie zaprowadzi ją do początków wybuchu epidemii, a wydarzenia nałożą się na te, przedstawione w niezwykle dobrze ocenianej grze Resident Evil 2, przed dramatycznym zakończeniem sagi Raccoon City.
  • Intensywna akcja w kombinacji z klasycznym survivalowym horrorem – Wyjdź z życiem z mrożących krew w żyłach starć w ciągłej walce o przetrwanie. Eksploracja otoczenia wzbogacona będzie o łamigłówki, cenione przez fanów serii.
  • Wyczuwalne napięcie – Silnik RE tworzy foto-realistyczne, apokaliptyczne otoczenie, gdzie groteskowe zombie, przerażające kreatury oraz uciążliwy prześladowca czyhają za każdym, mrocznym zakrętem. Opatentowany przez Capcom silnik został wykorzystany przy tworzeniu uznanych gier: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 i Resident Evil 7 biohazard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *