Pyrkon przenosi się na lipiec i prosi o pomoc swoją wierną społeczność!

Newsy
czwartek, 11 lutego 2021 265 Wyświetleń 0 Komentarzy
Pyrkon przenosi się na lipiec i prosi o pomoc swoją wierną społeczność!

Trwają przygotowania do jubileuszowej, 20. edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon. W zeszłym roku organizacja imprezy była niemożliwa ze względu na troskę o bezpieczeństwo uczestników. W tym roku organizatorzy robią wszystko, aby festiwal powrócił ze zdwojoną siłą. W tym celu, aby zwiększyć szansę na spotkanie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przesunięta została data rozpoczęcia Pyrkonu. Tym samym po raz pierwszy największy festiwal fantastyki w Polsce odbędzie się latem. Wszyscy miłośnicy lochów, smoków i magicznych przygód zaproszeni są już w lipcu. Ważna informacja: wszystkie zakupione lub wygrane w konkursach bilety zachowują swoją ważność.

Jednocześnie Pyrkon znalazł się w niezwykle trudnym położeniu. Pandemia koronawirusa i brak możliwości zorganizowania wydarzenia mocno odcisnęły piętno na organizatorach. Wsparcie obiecane przez stronę rządową i samorządową nie wystarcza na pokrycie kosztów bieżących, zasobów finansowych może także nie wystarczyć na organizację festiwalu. Coraz bardziej możliwe jest to, że Pyrkon w tym roku również się nie odbędzie, a jeśli to się stanie, nie wystarczy środków na sfinansowanie kolejnego przesunięcia imprezy i z poznańskim festiwalem pożegnamy się na lata albo nawet na zawsze.
W tym trudnym okresie jedyną nadzieją Pyrkonu jest pomoc jego zaangażowanej społeczności. Od samego początku istnienia to właśnie uczestnicy festiwalu byli jego sercem. Dzięki ich energii i pasji możliwe było co roku tworzenie na terenie MTP wyjątkowej atmosfery. Teraz to właśnie festiwalowicze mogą uratować Pyrkon. Organizatorzy nie przygotowują jednak zwykłej zbiórki pieniędzy. Dzięki serwisowi Patronite każdy, kto zostanie Patronem Pyrkonu zostanie zauważony i spotka się z wyrazami wdzięczności. Każdy z Patronów ma szansę stać się członkiem Wioski Porków i zdecydować się, czy chce zostać Bardem, Barbarzyńcą, a może postacią rodem z kina sci-fi? Każde, nawet najmniejsze wsparcie to szansa na to, że Pyrkon przetrwa.

Szczegółowe informacje dotyczące tego, jak zostać Patronem Pyrkonu dostępne są na stronie festiwalu oraz bezpośrednio na serwisie Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *