Premiera w Polsce! Slow Festival już w maju. Znamy szczegóły wydarzenia

Newsy
piątek, 12 kwietnia 2019 842 Wyświetleń 0 Komentarzy
Premiera w Polsce! Slow Festival już w maju. Znamy szczegóły wydarzenia

Już 18 i 19 maja odbędzie się jedenasta edycja Slow Weekendu – największej imprezy gromadzącej w jednym miejscu polskich twórców #slow. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa – po raz pierwszy targom towarzyszyć będzie muzyczny festiwal ulicy.

W majowy weekend postindustrialne wnętrza Centrum Praskiego Koneser wypełnią produkty wytwarzane przez rodzime marki #slow, które dbają o najlepszą jakość materiałów, tworzą w limitowanych seriach i wspierają lokalne społeczności.

 

Wybraliśmy Centrum Praskie Koneser, bo to najpiękniejsza przestrzeń w Warszawie. Kultowe restauracje i bary, muzea, sklepy z modą gdzie codziennie można znaleźć kilkadziesiąt unikatowych polskich marek modowych niedostępnych w galeriach handlowych. To idealna przestrzeń na festiwal, ogromny plac gdzie będą koncerty, Laboratorium 2100 m gdzie będą targi Slow. Wszystko to w pięknej scenerii zabytkowej Pragi. Wybór jest prosty – Centrum Praskie Koneser pasuje idealnie do Slow. – komentuje Izabela Miłosz- Damaziak, współtwórczyni Grupy Slow.

 

Na odwiedzających będzie czekać aż 350 starannie dobranych lokalnych marek oferujących autorską modę i akcesoria, biżuterię, wzornictwo.

 

W Strefie Ciało zaprezentują się producenci naturalnych kosmetyków oraz partnerzy z bezpłatnymi usługami pielęgnacyjnymi i relaksacyjnymi. W Strefie Zwierzaka znajdziemy wyjątkowe produkty dla futrzastych pupili, darmowe porady oraz prelekcje ekspertów. Warsztatownia to strefa, która od zawsze towarzyszy naszym targom. Na nadchodzącej edycji Slow Weekendu w tej części targów znajdą się m.in. zajęcia z wicia wianków, warsztaty z projektowania letnich nadruków na torby i t-shirty, nauka wyplatania makramy, malowanie desek żywicą epoksydową, robienie naturalnych kosmetyków, lepienie dedykowanych doniczek, sadzenie ziół, warsztaty rozwijające wyobraźnię i zdolności manualne dzieci oraz live cookingu! – opowiada Izabela Miłosz- Damaziak, z Grupy Slow.

 

Po raz pierwszy w Polsce 18 maja odbędzie się festiwal łączący kultury street food i street music. Plac Konesera wypełni się kuchniami świata serwowanymi z najlepszych stołecznych food trucków. Punktem kulminacyjnym Slow Festivalu będzie przegląd młodych zespołów i kapel ulicznych zaproszonych na ten wieczór z całej Polski. Nagrodą główną Slow Festivalu jest 6 000 zł oraz tytuł Zwycięzcy Slow Festivalu.

 

Trend życia w zwolnionym tempie, skoncentrowanego na stabilizacji i spokoju rozrasta się i jest coraz popularniejszy w Polsce. Slow Festival to coś więcej niż tylko występy muzyczne. To zjawisko wyjątkowe i niepowtarzalne, w którym sztuka łączy się z ideą zwolnienia tempa i sprzyja kameralnej atmosferze i bliskiemu kontaktowi z muzykami. Gdybym miała podać główny powód, dla którego warto tam z nami być, to jest on zamknięty w zgrabnym trójsłowym dopisku i brzmi: zakupy, kultura, kulinaria.  W dzień zakupy u ulubionych projektantów i twórców, wieczorem uczta i zabawa połączona z Nocą Muzeów! Mam nadzieję, że Slow Festival zadomowi się na dobre w Koneserze! – dodaje Iza.

 

W Nocy Muzeów 2019 udział biorą dwa muzea mieszczące się w Centrum Praskim Koneser. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych, odwiedzający Muzeum Polskiej Wódki będą mogli doświadczyć i zrozumieć jak przebiegają poszczególne etapy produkcji wódki, z jakich surowców powstaje i jak ważna jest w tym procesie rola człowieka – gorzelnika. Zaś Muzeum Biżuterii Współczesnej planuje nie tylko wystawy, ale też spotkania z artystami i wykłady.

 

Kiedy i Gdzie?

Slow Weekend x Slow Festival
Kiedy: 18 – 19 maja
Gdzie: Centrum Praskie Koneser (wejście z Pasażu Konesera)
Godziny otwarcia: 11.00 – 22.00 (sobota i niedziela)
Wstęp bezpłatny!
Bezproblemowa możliwość poruszania się przez osoby niepełnosprawne.

 

 • 350 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”;
 • starannie wyselekcjonowane marki, zgodne z zasadą #KupujLepszeProdukty:
  – projektanci mody: odzież, biżuteria, akcesoria
  – artykuły dla dzieci: ubrania, zabawki, gry, książki
  – twórcy designu, mebli i artykułów wyposażenia domu
  – producenci naturalnych kosmetyków
 • bezpłatne usługi kosmetyczne i relaksacyjne
 • targ spożywczo – kulinarny
 • targ płyt winylowych
 • warsztaty i prelekcje w rytmie slow
 • strefa slow food + food trucki

 

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/390616068424356/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *