Premiera gry Returnal już 19 marca 2021 na PlayStation 5!

Newsy
piątek, 11 grudnia 2020 385 Wyświetleń 0 Komentarzy
Premiera gry Returnal już 19 marca 2021 na PlayStation 5!

Sony Interactive Entertainment ma przyjemność poinformować, że już od 19 marca 2021 będzie można zagrać w nową grę  Returnal, wyłącznie na PlayStation 5. Wraz z pokazaniem nowego zwiastuna gameplayu do tytułu (link), w PlayStation Store wystartowała przedsprzedaż edycji cyfrowych. To bardzo ważne wydarzenie dla studia Housemarque, które grę określa jako najambitniejszy projekt do tej pory. Returnal to trzecioosobowa gra akcji wielkiego formatu, w której twórcy eksperymentują z technikami narracyjnymi.


W tym roku Housemarque kończy 25 lat i w tym czasie stworzyło wiele wyjątkowych projektów na konsole PlayStation. W ciągu ostatnich 14 lat zdołali odcisnąć swoje piętno na gatunku gier zręcznościowych, dzięki takim tytułom jak Stardust, Dead Nation czy Alienation. Jedną z najbardziej pamiętnych gier studia był Resogun, tytuł przygotowany na premierę PS4, który przyniósł twórcom liczne nagrody.

W Returnal gracze będą mogli wniknąć głęboko w umysł Selene, kosmicznej zwiadowczyni Astry, uwięzionej w piekielnej pętli ciągłego zmartwychwstawania na wrogiej planecie. Formuła gry roguelike w połączeniu z elementami eksploracyjnej platformówki pozwala na wyjątkowy sposób poznawania planety i prowadzenia walki. Oczywiście nie zabraknie też typowych dla Housemarque zręcznościowych elementów, zatem trzeba przygotować się na swoisty grad pocisków.

Dzięki niezwykle szybkiemu wczytywaniu, można niemal natychmiast wrócić w sam środek walki, a wykorzystane przez studio możliwości bezprzewodowego kontrolera DualSense zapewnią graczom dodatkowe doznania w trakcie rozgrywki. Dodatkowo, dzięki efektom odtwarzanym przez kontroler będzie można poczuć naturalne środowisko obcej planety.

Każda broń ma alternatywny tryb strzelania, a każdy z trybów Alt-Fire można znaleźć na dowolnej broni. Za pomocą spustów adaptacyjnych, gracze będą mogli płynnie przełączać się między strzelaniem przy użyciu celownika, a włączeniem trybu Alt-Fire polegającego na tym, że wciśnięcie spustu do połowy oznacza celowanie przez celownik. Wciśnięcie go do końca pozwala włączyć ładowalny atak Alt-Fire. Przełączanie trybów za pomocą jednego spustu błyskawicznie staje się naturalnym elementem rozgrywki.

Gracze powinni przygotować się na ekstremalnie realistyczny dźwięk 3D dzięki możliwościom PS5 w połączeniu z dedykowanymi konsoli słuchawkami. W Returnal dźwięk przestrzenny został wzniesiony na nowy poziom, a pejzaże dźwiękowe nadają zupełnie nowy wymiar postrzeganiu rozgrywającej się wokół akcji. Dzięki tym efektom, nawet w chwili ciszy gracz może chłonąć atmosferę i poczuć się, jakby faktycznie znajdował się sam na obcej planecie. 

Cyfrową Edycję Specjalną już od dziś można nabyć w PlayStation Store w cenie 389zł. Edycja zawiera dawkę adrenaliny, pulsującą masę, stymulator refleksu, miotacz elektroprętów, pustkostrzał i oficjalną ścieżkę dźwiękową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *