Posłuchaj utworu z nowej płyty Bloodbath

Newsy
piątek, 21 września 2018 1165 Wyświetleń 0 Komentarzy
Posłuchaj utworu z nowej płyty Bloodbath

Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed oraz Bloodbath wystąpią późną jesienią na jednym, wspólnym koncercie w Polsce. Na wydarzenie zapraszamy 13 grudnia do warszawskiej Hali Koło.

Death metalowcy z Bloodbath udostępnili w sieci pierwszy utwór z nadchodzącego albumu „The Arrow Of Satan Is Drawn”. Singiel „Bloodicide” z gościnnym udziałem Jeffa Walkera (Carcass), Karla Willetsa (Bolt Thrower) oraz Johna Walkera (Cancer) można już teraz odsłuchać na YouTube.

bum „The Arrow Of Satan Is Drawn” ukaże się 26 października dzięki wytwórni Peaceville Records.

Bilety kolekcjonerskie na warszawski koncert pod szyldem THE EUROPEAN APOCALYPSE można zamówić przez cały czas na: https://sklep.knockoutprod.net.

KREATOR (Niemcy) thrash metal:

W pierwszej połowie czerwca odbył się drugi z polskich koncertów Kreator w 2018 roku, który śmiało można nazwać kapitalnym, na którym nie zawiodła zarówno legenda thrashu, jak i uwielbiający ją rodzimi maniacy gatunku. Nic dziwnego, że po takim przyjęciu kapela Millego Petrozzy postanowiła zaplanować już trzecią wizytę w naszym kraju w roku 2018, do tego w tak znakomitym zestawie.

Dokonania Kreator są doskonale znane polskim fanom. Założony w 1982 roku przez wokalistę i gitarzystę Mille Petrozzę i perkusistę Jürgena „Ventora” Reila, pochodzący z niemieckiego Essen zespół, odpowiedzialny jest za pomnikowe płyty thrash metalu. Każde jego wydawnictwo od „Endless Pain” do „Coma Of Souls” to klasyka gatunku. Na pozostałych niemiecka formacja udowodniła, że nie boi się eksperymentów z brzmieniem i stylem. Choć kiedyś przyjmowane przez niektórych z mieszanymi uczuciami „Renewal”, „Outkast”, czy „Endorama”, po latach bronią się doskonale.

Trzecia w 2018 roku wizyta Kreator w Polsce będzie poświęcona promocji wydanego w roku 2017 14. studyjnego albumu „Gods Of Violence”, który zdobył szczyt regularnego, niemieckiego notowania płyt, co nie udało się żadnej niemieckiej thrashowej kapeli.

Sprawdź, jeśli lubisz: Destruction, Slayer, Venom, Sepultura, Exodus, Protector…

https://kreator-terrorzone.de
https://www.facebook.com/KreatorOfficial

DIMMU BORGIR (Norwegia) symfoniczny black metal:

Krócej od Kreatora, bo od 1993 roku, jest obecna na metalowej scenie norweska formacja Dimmu Borgir, którą od 10 lat wspiera na perkusji nasz rodak Dariusz „Daray” Brzozowski (m.in. Black River, Hunter, Masachist, Vesania, eks-Vader). Dosłownie kilka dni temu okazało się, że jego partnerem w sekcji rytmicznej będzie Szwed Victor Brandt (m.in. Entombed A.D.).

Przez ponad 25 lat istnienia Dimmu Borgir stali się jednym z najwybitniejszych przedstawicieli podgatunku black metalu, który określa się symfonicznym black metalem. Założona w Oslo przez Shagratha (wokal) i Silenoza (gitara) kapela wzbudza skrajne emocje wśród fanów, a swoimi artystycznymi wyborami nie raz wzbudzała kontrowersje. Zdobyła też swoją krzyżówką black metalu, epickiego metalu, muzyki klasycznej i filmowej mnóstwo fanów na całym świecie, co przełożyło się na sprzedaż ponad 1 mln płyt oraz niemałą popularność na trudnym rynku amerykańskim. Fascynacji Dimmu Borgir nie ukrywali, chociażby Eric Peterson z Testament, czy Scott Ian z Anthrax. Nie da się też zaprzeczyć, że dorobek dziś międzynarodowej ekipy zawiera pozycje znakomite, choćby „Enthrone Darkness Triumphant” (1997), czy „Puritanical Euphoric Misanthropia” (2001).

Rok 2018 przyniósł długo oczekiwany przez fanów Dimmu Borgir 10. studyjny materiał. Album „Eonian” zadebiutował na drugim miejscu w ojczyźnie zespołu i o dwa oczka niżej na ważnym rynku niemieckim, co pokazuje, że nawet osiem lat przerwy między studyjnymi płytami, nie zaszkodziło kapeli. Tytuł zebrał niemało komplementów. Teraz pozostaje czekać na koncerty, bo norweska załoga zapewne przygotuje jakąś imponującą produkcję.

Sprawdź, jeśli lubisz: Cradle Of Filth, Carach Angren, Fleshgod Apocalypse, Septicflesh, Emperor…

http://www.dimmu-borgir.com
https://www.facebook.com/dimmuborgir

HATEBREED (USA) hardcore, metalcore, groove metal:

Kontakt z polską publicznością ceni sobie nie tylko Kreator, lecz również zasłużona amerykańska formacja Hatebreed. Powstała w 1994 roku w stanie Connecticut i dowodzona przez charyzmatycznego Jameya Jastę grupa, powróci do Polski jesienią 2018 roku i doda mocno hardcore’owych barw do zestawu, który zagra w stolicy.

Hatebreed ma od lat oddanych fanów w Polsce i występuje u nas regularnie. Rządy na scenie zawsze sprawuje nie tylko charyzmatyczny, lecz również inteligentny i elokwentny Jasta, który niedostatek wzrostu rekompensuje wielką energią oraz fantastyczną umiejętnością nawiązywania kontaktu z publicznością. Jameya wspierają w kapeli dwaj muzycy, z którymi zakładał Hatebreed, czyli basista Chris Beattie i gitarzysta Wayne Lozinak oraz dwaj muzycy, którzy dołączyli już w XXI wieku – Matt Byrne (perkusja) i Frank Novinec (gitara prowadząca). Hatebreed niezmiennie promuje wydany w 2016 roku album „The Concrete Confessional”.

Sprawdź, jeśli lubisz: Kingdom Of Sorrow, Madball, Agnostic Front, Cro-Mags, Terror, Pantera, Biohazard…

https://www.hatebreed.com
https://www.facebook.com/hatebreed

BLOODBATH (Szwecja) death metal:

W 1998 roku z inicjatywy dwóch muzyków Katatonii, Andersa „Blakkheima” Nyströma i Jonasa Renkse, powołana została do życia w Sztokholmie deathmetalowa supergrupa Bloodbath, której głównym celem było stworzenie i podzielenie się ze światem wysokiej jakości śmierć metalem. I takowy nagrała na każdej z płyt.

Przez dwie dekady istnienia Bloodbath funkcjonuje wtedy, gdy muzycy mają przerwę w swoich macierzystych zespołach. A byli/są to muzycy, którzy zapisali piękną kartę w ekstremalnym metalu, chociażby Mikael Akerfeldt (Opeth), Dan Swanö (m.in. Edge Of Sanity, Moontower, Pan-Thy-Monium), Peter Tägtgren (m.in. Hypocrisy).

Obecnie poza Blakkheimem i Renkse skład Bloodbath uzupełnia perkusista Martin „Axe” Axenrot (m.in. Witchery, Opeth) oraz Nick Holmes, którego głos znamy z Paradise Lost. Z nim nagrany został jak na razie ostatni w dyskografii album „Grand Morbid Funeral”, który ukazał się w 2014 roku i zebrał doskonałe recenzje. Jest szansa, że do jesieni 2018 poznamy, chociażby zwiastun jego następcy, nad którym prace rozpoczęły się kilka miesięcy temu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Grave, Dismember, Entombed, Hypocrisy, Edge Of Sanity, Morbid Angel…

http://www.bloodbath.biz
https://www.facebook.com/bloodbathband

Zagrają:
KREATOR (Niemcy) thrash metal
DIMMU BORGIR (Norwegia) symfoniczny black metal
+
Hatebreed (USA) hardcore, metalcore, groove metal
Bloodbath (Szwecja) death metal

Kiedy: 13 grudnia (czwartek) 2018
Gdzie: Warszawa @ Hala Koło, ul. Obozowa 60
Bilety: 159 zł – przedsprzedaż, 180 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.eventim.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.