Podsumowanie targów PGA

Newsy
poniedziałek, 21 października 2019 703 Wyświetleń 0 Komentarzy
Podsumowanie targów PGA

Wiemy już, że PGA 2019 było największym wydarzeniem w historii tych targów. Łącznie przez trzy dni Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedziło aż 79 347 zwiedzających, co jest rekordowym wynikiem. Dziękujemy za tak ogromne zaufanie

i zainteresowanie imprezą. Trudno o większą mobilizację do jeszcze cięższej pracy, która, mamy nadzieję, zaowocuje kolejnymi, rekordowymi targami.

Liczne przedpremierowe tytuły

Na Poznań Game Arena pojawiły się jedne z najbardziej wyczekiwanych produkcji. Na przedpremierowe pokazy zdecydowali się m .in.  CD Projekt RED oraz Ubisoft, którzy zaprezentowali odpowiednio Cyberpunk 2077 i Watch Dogs Legion.  Sporym zainteresowaniem cieszył się także Doom Ethernal – dzięki współpracy firm Bethesda i Cenega zwiedzający otrzymali szansę przedpremierowego przetestowania gry, w przygotowanej przez nich strefie. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich produkcji, jakie przez dni były do dyspozycji graczy. Nie ulega jednak wątpliwości, że mnogość tytułów mogła zaspokoić nawet najbardziej wymagających pasjonatów.

Bogaty, esportowy repertuar

Turnieje esportowe są nieodłącznym elementem każdych targów PGA. W tym roku zwiedzający mogli na żywo śledzić m. in. zmagania w Polskiej Lidze Esportowej, czy Farming Simulator League. Również wielu innych wystawców organizowało własne turnieje, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem. W przypadku PLE najlepszą ekipą okazało się x-kom AGO, które w finale pokonało Wisłę All in! Games Kraków. Z kolei zwycięzcą turnieju w ramach Farming League Simulator został team John Deere, dzięki wygrane nad Komatsu Forrest. To pierwszy taki triumf tego zespołu w ramach rozgrywek Farming Simulator Legue.

Strefa Indie ponownie przyciągnęła tłumy

Twórcy niezależni również i tym razem cieszyli się ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów gamingu, którzy mogli wypróbować wiele tytułów, na czele ze zwycięzcą plebiscytu PGA Awards – grą RiftBreaker. Testującym graczom towarzyszyli sami twórcy, którzy zbierali ich opinie i doświadczenia na temat przygotowanych produkcji, co z pewnością pozwoli im udoskonalić obecne i przyszłe projekty.

Konferencja, gala i koncert

Uzupełnieniem odbywających się targów ponownie były wydarzenia towarzyszące. Równolegle z PGA odbywała się konferencja Game Industry Conference dedykowana przede wszystkim twórcom gier. Podczas zorganizowanych prelekcji można było posłuchać czołowych deweloperów ze świata gamingu, którzy dzielili się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i wskazówkami na temat procesu tworzenia gier.

Ukoronowaniem pierwszego dnia targów był koncert Epic Game Music. Dzięki znakomitej muzyce i oprawie audiowizualnej widzowie zgromadzeni w Sali Ziemi mogli przenieść się do magicznego świata gier i usłyszeć na żywo utwory znane

z wielu popularnych produkcji gamingowych.

Sobotni wieczór zwieńczyła z kolei gala CEEGA, podczas której wręczono wyróżnienia dla najlepszych gier z regionu. Jednym z wielu znamienitych gości wydarzenia był Paweł Lewandowski, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który nie tylko wręczył statuetkę dla najlepszej gry, ale również odwiedził targi Poznań Game Arena, gdzie spotkał się z polskimi twórcami, jak również obejrzał przedpremierowy pokaz gry Cyberpunk 2077.

Strefa Stars4Fans ponownie wypełniła się fanami

Liczne grono fanów i miłośników Internetu ponownie mogło osobiście spotkać się ze swoimi idolami na czele z Blowkiem, Stuu i Naruciakiem, którzy w tym roku zostali okrzyknięci ambasadorami strefy. W strefie pojawiło się liczne grono internetowych twórców, bijących rekordy popularności w sieci. Ich obecność przyciągnęła rzeszę fanów spragnionych autografów, czy pamiątkowego selfie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *