Pióra Falkonu – Antologia, premiera w pażdzierniku

Newsy
piątek, 07 października 2016 688 Wyświetleń 0 Komentarzy
Pióra Falkonu – Antologia, premiera w pażdzierniku

Na Nocnej Zmianie
PIÓRA FALKONU
Premiera 28 października 2016

Z końcem października do księgarń trafi książka wyjątkowa, owoc współpracy Festiwalu Fantastyki Falkon oraz Wydawnictwa Fabryka Słów.

Antologia Na nocnej zmianie  to najlepsze konkursowe opowiadania obiecujących autorów, którzy odpowiedzieli na wezwanie polskiego Fandomu i wzięli udział w konkursie Pióra Falkonu.

Zaproszenie otrzymali także mistrzowie gatunku i kilku z nich podjęło rękawicę, by zmierzyć się z nowym pokoleniem.
W antologii znalazły się teksty takich popularnych pisarzy jak: Andrzej Pilipiuk, Michał Gołkowski, Marcin Podlewski, Marcin Przybyłek, Agnieszka Hałas.

Znajdziecie tu różne światy, posmakujecie potraw literackich przyrządzonych na wolnym lub gwałtownym ogniu. Znajdziecie się zarówno w ogniu walki jak i w świecie wirtualnym.

AUTORZY:

Agnieszka Hałas – fantastykę, baśnie, mity ma „we krwi” od dzieciństwa. Z wykształcenia biolog, aktualnie pracuje jako tłumacz. Urodzona w Lublinie w tym samym roku, co Harry Potter, ale urodziny obchodzi tego samego dnia co Voldemort. Autorka m.in. takich dzieł jak: Między otchłanią a morzem – zbiór opowiadań, Dwie karty, Pośród cieni, W mocy wichru, Po stronie mroku – zbiór opowiadań, Olga i osty.

Michał Gołkowski – Zodiakalnie, patologiczny Wodnik z roku Stanu Wojennego. Wbrew pozorom samotnik, mizantrop i introwertyk. Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości, z zawodu na co dzień tłumacz kabinowy ang-pol-ros.
Autor bestselerów: Cyklu S.T.A.L.K.E.R.: Ołowiany Świt, Drugi brzeg, Droga donikąd, Cyklu Stalowe Szczury, powieści: Komornik, Moskal.

Andrzej Pilipiuk – człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 30 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, milion sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.
Marcin Podlewski – Debiutował sto lat temu na łamach magazynu „LAMPA” Pawła Dunina-Wąsowicza, by zapaść na kilka lat na twórczy stupor. Miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich. Nadal czuje jednak sentyment do smarów, zgrzebnych drelichów i noży kątowych.
Na szczęście dla czytelników nie porzucił pisania i tak powstał fenomenalny cykl GŁEBIA. Pisze znakomite science—fiction, horror, ale także fantasy, steampunk czy weird fiction.
Marcin Przybyłek – chciał być kosmonautą, został pisarzem science fiction, choć jego rodzice chcieli mieć syna lekarza.
Debiutował w czerwcu 2000 roku w miesięczniku Świat Gier Komputerowych tworząc rubrykę Grao Story. Publikował teksty publicystyczne w Nowej Fantastyce w cyklu Co w duszy gra. Jego debiutem książkowym był zbiór dwunastu opowiadań Gamedec. Granica rzeczywistości. Cykl o Gamedecu jest jednym z najbardziej znanych polskich cykli science—fiction.

Teksty pozakonkursowe
Agnieszka Hałas – Panicz z Ertel-Sega
Michał Gołkowski – Czas martwy
Andrzej Pilipiuk – Emeryt
Marcin Podlewski – Ekstrapolacja
Marcin Przybyłek – Future Fame

Teksty konkursowe
Anna Szumacher – Na nocnej zmianie
Alicja Janusz – Tarantela dla głupców
Justyna Lech – Dziewiąty poziom
Marek Pietrusewicz – Chronowizor
Dorota Panecka – Bohaterowie
Dagmara Adwentowska – Ku nieznanym lądom
Tomasz Przyłucki – Dno morza
Adam Podlewski – Patrząc w jedną stronę
Przemysław Hytroś – Uwierz w szczura
Barbara Gawrońska Pettersson – Wheatherby
Piotr Janas – Prosto w słońce
Tomasz Graczykowski – Wszczepiarz Link Overdose
Krzysztof Abramowski – Ampułka
Tomasz Sobiesiek – Astralker: Drugie dno
OFICJALNA PREMIERA KSIĄŻKI ODBĘDZIE SIĘ PODCZAS TEGOROCZNEGO FESTIWALU FANTASTYKI FALKON (4-6 LISTOPADA 2016, TARGI LUBLIN S.A. UL. DWORCOWA 12)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.