Oficjalna premiera gry Returnal!

Newsy
piątek, 30 kwietnia 2021 454 Wyświetleń 0 Komentarzy
Oficjalna premiera gry Returnal!

Sony Interactive Entertainment ma przyjemność poinformować, że już od dzisiaj można zagrać w nową grę Returnal, która jest dostępna wyłącznie na konsolę PlayStation 5. To bardzo ważne wydarzenie dla studia Housemarque, które grę określa jako najambitniejszy projekt do tej pory. Returnal to trzecioosobowa gra akcji wielkiego formatu, w której twórcy eksperymentują z technikami narracyjnymi.

Kosmiczna przygoda i wykorzystanie mocy PlayStation 5

Returnal gracze będą mogli wniknąć głęboko w umysł Selene, kosmicznej zwiadowczyni Astry, uwięzionej w piekielnej pętli ciągłego zmartwychwstawania na wrogiej planecie. Formuła gry roguelike w połączeniu z elementami eksploracyjnej platformówki pozwala na wyjątkowy sposób poznawania planety i prowadzenia walki. Oczywiście nie brakuje też typowych dla Housemarque zręcznościowych elementów, zatem trzeba przygotować się na swoisty grad pocisków.

Dzięki niezwykle szybkiemu wczytywaniu, można niemal natychmiast wrócić w sam środek walki, a wykorzystane przez studio możliwości bezprzewodowego kontrolera DualSense zapewniają graczom dodatkowe doznania w trakcie rozgrywki. Dodatkowo, dzięki efektom odtwarzanym przez kontroler można poczuć naturalne środowisko obcej planety.

Gracze powinni przygotować się na ekstremalnie realistyczny dźwięk 3D dzięki możliwościom PS5 w połączeniu z dedykowanymi konsoli słuchawkami. W Returnal dźwięk przestrzenny został wzniesiony na nowy poziom, a pejzaże dźwiękowe nadają zupełnie nowy wymiar postrzeganiu rozgrywającej się wokół akcji. Dzięki tym efektom, nawet w chwili ciszy gracz może chłonąć atmosferę i poczuć się, jakby faktycznie znajdował się sam na obcej planecie.

Wyjątkowa ścieżka dźwiękowa

Twórcą ścieżki dźwiękowej do gry Returnal jest Bobby Krlic. Brytyjski muzyk stworzył intrygujący, wręcz złowrogi pejzaż dźwiękowy, który idealnie współgra z niebezpieczną planetą i nieustępliwą zwiadowczynią ASTRA. Album Returnal jest już dostępny wraz z grą jako część Digital Deluxe Edition, a 7 maja pojawi się na platformach streamingowych.

Returnal jest już dostępny w PlayStation Store pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *