Netflix ujawnia obsadę filmu „Pinocchio”, którego reżyserem będzie Guillermo del Toro

Newsy
czwartek, 20 sierpnia 2020 434 Wyświetleń 0 Komentarzy
Netflix ujawnia obsadę filmu „Pinocchio”, którego reżyserem będzie Guillermo del Toro

W rolę tytułową wcieli się młody aktor Gregory MannEwan McGregor zagra świerszcza Cricketa, zaś David Bradley (seria „Harry Potter”, „Gra o tron”) wcieli się w postać Geppetta. W pozostałych rolach wystąpią m.in. zdobywczyni Oscara® Tilda Swinton, zdobywca Oscara® Christoph Waltz, Finn Wolfhard („Stranger Things”), zdobywczyni Oscara® Cate BlanchettJohn Turturro („The Batman”), zdobywca Złotego Globu Ron Perlman („Nightmare Alley”), Tim Blake Nelson („Watchmen”) oraz Burn Gorman („Enola Holmes”).

Ten oparty na klasycznej opowieści autorstwa Carlo Collodiego musical w animacji poklatkowej opowiada o niezwykłej podróży drewnianego chłopca, którego do życia powołało magiczne życzenie jego ojca. W wersji del Toro akcja filmu Pinocchio rozgrywa się na tle wschodzącego w rządzonych przez Mussoliniego Włoszech faszyzmu, stając się przypowieścią o miłości i buncie, w której tytułowy bohater stara się spełnić oczekiwania swojego ojca.

Reżyserami filmu są del Toro i Mark Gustafson („Fantastyczny Pan Lis”). Teksty piosenek napiszą del Toro i Katz, zaś za muzykę oraz ścieżkę dźwiękową odpowiadać będzie nagrodzony Oscarem Alexandre Desplat. Oryginalny projekt tytułowej postaci stworzył Gris Grimly, zaś wykorzystane w filmie kukiełki zostaną wykonane przez duet Mackinnon i Saunders („Gnijąca panna młoda”).

Producentami filmu „Pinocchio” będą del Toro, Lisa Henson z The Jim Henson Company, Alex Bulkley i Corey Campodonico z ShadowMachine oraz Gary Ungar z Exile Entertainment; zaś współproducentami: Blanca Lista z The Jim Henson Company oraz Gris Grimly. Do ekipy dołączą również kierownik produkcji Melanie Coombs, scenografowie Guy Davis i Curt Enderle, kierownik animacji Brian Hansen, kierownik kukiełek Georgina Hayns, operator Frank Passingham, dyrektor artystyczny Rob DeSue oraz montażysta animacji Ken Schretzmann.

Film, o którego realizacji del Toro marzył już od dawna, będzie miał swoją premierę w kinach oraz w serwisie Netflix. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się jesienią zeszłego roku w studio ShadowMachine w Portland w stanie Oregon, a prace produkcyjne trwają nieprzerwanie pomimo pandemii.

– Od lat marzyłem o realizacji tego projektu i wreszcie znalazłem do niego doskonałego partnera, jakim jest Netflix. Poświęciliśmy wiele czasu na dobranie doskonałej obsady i ekipy. Mieliśmy to szczęście, że Netflix bez mrugnięcia okiem wspierał wszystkie nasze działania. Wszyscy jesteśmy wielkimi pasjonatami animacji i uważamy, że za jej pomocą uda nam się opowiedzieć tę klasyczną historię w całkiem nowy sposób – mówi del Toro.

 

INFORMACJE O GUILLERMO DEL TORO
Guillermo del Toro jest jednym z najbardziej nowatorskich filmowców swojego pokolenia. Każdy jego projekt wyznacza nowe kierunki w sztuce filmowej, a jego najnowsze produkcje coraz częściej zacierają granice pomiędzy filmem a telewizją oraz grą aktorską a animacją.

Del Toro jest producentem wykonawczym kilku spośród najbardziej ukochanych przez widzów filmów animowanych, w tym pełnometrażowych produkcji DreamWorks Animation takich jak „Kot w butach”, „Kung Fu Panda 3″ oraz „Strażnicy marzeń”. Wśród jego filmów znajdują się m.in. „Kształt wody” z 2018 r. (nagrodzony czterema Oscarami, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera, najlepszej scenografii i najlepszej ścieżki dźwiękowej), zdobywca trzech Oscarów „Labirynt fauna”, „Hellboy”, „Hellboy II”, „Crimson Peak: Wzgórze krwi”, „Pacific Rim” oraz „Kręgosłup diabła”.

 

INFORMACJE O FIRMIE THE JIM HENSON COMPANY
The Jim Henson Company od ponad 60 lat jest jednym z liderów branży rozrywki familijnej, a także uznanym na całym świecie innowatorem w dziedzinie sztuki lalkarskiej, animatroniki i animacji cyfrowej. Wśród najnowszych projektów telewizyjnych zrealizowanych przez Henson znajdują się „Fraglesy: Gramy dalej!” dla Apple TV+ oraz uznany przez krytyków serial „Ciemny kryształ: Czas buntu”. Obecnie firma zajmuje się produkcją serialu „Harriet the Spy”, którego premiera na Apple TV+ będzie miała miejsce wkrótce, programu „Earth to Ned” dla Disney+, filmu „Pinocchio” w reżyserii Guillermo del Toro dla Netflix, a także nowej wersji „Fraglesów” dla Apple TV+.

 

INFORMACJE O FIRMIE SHADOW MACHINE
ShadowMachine to uznane na całym świecie, nagradzane studio produkcyjne specjalizujące się w sztukach komediowych oraz budowaniu światów. Jego założycielami są producenci Alexander Bulkley i Corey Campodonico. Główne siedziby studia, w których realizowane są animacje 2D, 3D, immersyjne animacje VR oraz animacje poklatkowe, znajdują się w Los Angeles (Kalifornia) oraz Portland (Oregon). Wśród zrealizowanych przez ShadowMachine produkcji znajdują się m.in. docenione przez krytyków i nagradzane seriale „BoJack Horseman”, „Tuca i Bertie” oraz „Robot Chicken”.

 

INFORMACJE O GARYM UNGARZE I FIRMIE EXILE ENTERTAINMENT
Gary Ungar jest założycielem zajmującej się produkcją i zarządzaniem firmy Exile Entertainment. W swojej karierze Ungar skupia się przede wszystkim na odkrywaniu i promowaniu wyjątkowych twórców filmowych. Wśród zrealizowanych przez niego produkcji filmowych i telewizyjnych znajdują się m.in. „Wirus”, „Gothika” i „Modigliani, pasja tworzenia”. Obecnie pracuje nad antologią „10 After Midnight” dla Netflix, a także nad kilkoma serialami dla HBO, Searchlight Television, Quibi i Sony Studios. Z reżyserem Guillermo del Toro współpracuje od czasów jego pierwszego filmu pełnometrażowego, jakim był „Cronos”.

 

INFORMACJE O SERWISIE NETFLIX
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 193 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *