Netflix Polska zapowiada „Erotica 2022” – pierwszy polski film Netflix

Newsy
czwartek, 25 czerwca 2020 476 Wyświetleń 0 Komentarzy
Netflix Polska zapowiada „Erotica 2022” – pierwszy polski film Netflix

Netflix zapowiedział dziś film Erotica 2022. Pierwszy polski film Netflix pojawi się na platformie jesienią 2020 roku.

Erotica 2022 to antologia filmowa stworzona przez pięć wyjątkowych polskich reżyserek: Olgę Chajdas (1983, Nina), Annę Jadowską (Dzikie róże), Katarzynę Adamik (1983Pokot) Jagodę Szelc (Wieża. Jasny dzień) oraz Annę Kazejak (Obietnica), które przeniosły na ekran historie napisane przez pięć uznanych polskich pisarek (odpowiednio): Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowskę i laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk.

O filmie

W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności. Obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy.

Erotica 2022 przedstawia rzeczywistość podobną do naszej, chociaż znacznie bardziej opresyjną wobec kobiet i surrealistyczną. Wydarzenia ukazane w filmie mogłyby jednak zdarzyć się dziś – i to jest najbardziej niepokojące – opisują swój projekt twórczynie.

W filmie występują m.in.: Małgorzata BelaAgnieszka ŻulewskaJulian ŚwieżewskiAgata BuzekAndrzej KonopkaSebastian StankiewiczMonika PikułaIgnacy LissSara Celler Jezierska i Sebastian Pawlak.

Producentką filmu jest Marta Lewandowska ze studia filmowego Friends with Benefits.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *