Netflix ogłasza rozpoczęcie produkcji nowego serialu „1899”

Newsy
poniedziałek, 03 maja 2021 430 Wyświetleń 0 Komentarzy
Netflix ogłasza rozpoczęcie produkcji nowego serialu „1899”

Netflix oraz DARK WAYS, nowo założona spółka producencka, na której czele stanęli Jantje Friese i Baran bo Odar, ogłosili dziś start prac na planie serialu 1899 – kolejnej produkcji własnej Netflixa.

Fiese i Odar, twórcy wielokrotnie nagradzanego niemieckiego serialu DARK, docenionego zarówno przez krytyków, jak i widzów, do swojej nowej produkcji zaprosili międzynarodową obsadę: Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Maciej Musiał, Lucas Lynggaard T0nnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser. Odgrywane przez nich postacie będą mówić w swoich ojczystych językach, a serial ma być wielojęzyczną opowieścią.

Scenarzystka, producentka i showrunnerka nowej produkcji, Jantje Friese, opisuje ją w następujący sposób:

– 1899 ma być serialem prawdziwie europejskim, a jego bohaterowie pochodzący z różnych krajów będą używać ojczystych języków. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zaprosić do udziału w tym ekscytującym przedsięwzięciu utalentowane osoby z całego świata.

Serial będzie kręcony na wybudowanym specjalnie na jego potrzeby wirtualnym planie filmowym. Największy w Europie wirtualny plan filmowy wykorzystujący ekrany LED typu „Volume”  zapewnia twórcom filmowym ogromne możliwości. Dzięki wykorzystaniu wirtualnych scenografii i lokalizacji tworzonych w oparciu o silnik gier pozwala rejestrować dużą liczbę skomplikowanych efektów wizualnych bezpośrednio na planie. Właścicielem tej nowoczesnej wirtualnej przestrzeni produkcyjnej jest DARK BAY, spółka założona przez DARK WAYS oraz Studio Babelsberg, niemieckie studio filmowe o długiej tradycji, przy wsparciu finansowym Netflixa. Wirtualny plan zlokalizowano na terenie należącym do Studia Babelsberg, które znajduje się pod Berlinem. Zapewni twórcom filmowym nowe i innowacyjne sposoby opowiadania historii.

Reżyser, producent i showrunner serialu 1899, Baran bo Odar, bardzo chwali technologiczną stronę produkcji:

– Nie moglibyśmy zrealizować naszej wizji serialu bez współpracy z Netflix. Zbudowanie „Volume” było możliwe ponieważ Netflix zaangażował się w tę produkcję na bardzo wczesnym etapie, dzięki czemu serial „1899′” stał się pionierską produkcją, zarówno w kontekście Niemiec, jak i całego regionu. Stworzona na potrzeby naszego serialu infrastruktura to niezwykle nowoczesna innowacja na niemieckim rynku produkcji filmowej, która może przynieść ogromne kreatywne korzyści filmowcom i innym twórcom na całym świecie.

Rachel Eggebeen, dyrektorka ds. produkcji własnych Netflix w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), dodała:

– Z wielką przyjemnością wspieraliśmy Jantje i Bo w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, które pozwoliły im zrealizować ich kreatywną wizję serialu „1899″. Infrastruktura wirtualnej przestrzeni produkcyjnej niesie ze sobą nowe możliwości, a my ze swojej strony chcemy, aby niemiecki przemysł rozrywkowy mógł korzystać z potencjału, jaki niosą te zaawansowane technologie.

Do tworzenia nowego serialu Odar i Friese ponownie zaprosili wyjątkowo utalentowanych współpracowników, z którymi pracowali już przy świecie serialu DARK. Powraca na przykład operator Nikolaus Summerer, scenograf, Udo Kramer i kompozytor, Ben Frost. Ekipę filmową uzupełniają nowe twarze – dyrektorka castingu, Lucy Bevan, nagrodzona Oscarem projektantka kostiumów, Bina Daigler, oraz Chrisian Kaestner, który będzie nadzorował pracę zespołów odpowiedzialnych za zintegrowaną wizualizację w Framestores, a także zespołów od produkcji wirtualnej i efektów specjalnych.

Serial 1899 jest produkowany przez firmę DARK WAYS we współpracy z Netflix. DARK WAYS otrzymuje na potrzeby produkcji „1899″ wsparcie finansowe od Niemieckiego Funduszu Filmowego (GMPF) oraz od Medienboard Berlin-Brandenburg. Z kolei studio produkcji wirtualnej DARK BAY uzyskało wsparcie od Banku Inwestycyjnego Brandenburgii (Investitionsbank des Landes Brandenburg, ILB).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *