Netflix ogłasza obsadę serialu „Kierunek: Noc”. W serialu wystąpi polski aktor – Ksawery Szlenkier

Newsy
poniedziałek, 30 września 2019 836 Wyświetleń 0 Komentarzy
Netflix ogłasza obsadę serialu „Kierunek: Noc”. W serialu wystąpi polski aktor – Ksawery Szlenkier

Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego Netflix – Kierunek: Noc.

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

obsadzie Kierunek: Noc zobaczymy także Yassine Fadel, Laurę Sepul i Nicolasa Aleshine’a. Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye (Over Water). Twórcą i scenarzystą jest Jason George (The ProtectorNarcos), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi będą także Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj, natomiast za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Serial zadebiutuje na platformie Netflix na całym świecie w 2020 roku.

Obsada:

Jakub – Ksawery Szlenkier

Ksawery Szlenkier to polski aktor filmowy i teatralny. Jest absolwentem renomowanej Łódzkiej Szkoły Filmowej. Związany z Teatrem Narodowym w Warszawie. Występował w europejskich koprodukcjach, takich jak Wichry Kołymy w reżyserii Marleen Gorris, My name is Sara Stevena Oritta oraz filmie  Správa (The Report Movie) w reżyserii Petera Bebjaka, który będzie mieć swoją premierę w 2020 roku.

Sylvie – Pauline Etienne

Pauline Etienne to belgijska aktorka znana z Le bel âge, gdzie występowała u boku Michela Piccoliego. Na swoim koncie ma rolę w La Religieuse Guillaume’a Niclouxa z udziałem Isabelle Huppert, za którą zdobyła belgijską nagrodę Magritte dla najlepszej aktorki. W ostatnim czasie można ją oglądać we francuskim serialu telewizyjnym Le Bureau des Légendes, gdzie wciela się w rolę Celine, a także belgijskim dramacie kryminalnym w klimacie noir Public Enemy.

Mathieu – Laurent Capelluto

Laurent Capelluto to aktor filmowy i teatralny, występujący zarówno w Brukseli, jak i Paryżu. Współpracował z wieloma twórcami i reżyserami, takimi jak Arnaud Desplechin, Michel Hazanavicius, Michael Haneke czy Kore-Eda. Wciela się m.in. w rolę prokuratora Sirianiego w serialu Czarny punkt, którego 1. i 2. Sezon są dostępne  na Netflix. Za swoje dotychczasowe role otrzymał liczne nominacje i nagrody w kilku kategoriach w Belgii i Francji.

Nabil Mallat – Osman

Nabil Mallat zdobył popularność dzięki roli w filmie Image (2014). Nabil występował także w filmie Gangsta (2018) i Rafaël (2019). Belgijskim fanom ekranu znany jest z występów w De Dag (2018) i Cordon (2016).

Terenzio – Stéfano Cassetti

Swoją pierwszą główną rolę Stefano zagrał we francuskim filmie Roberto Succo (2001, Cedric Kahn). Od tamtej pory pracuje we Francji, Włoszech i Niemczech. Ostatnio można było go zobaczyć w Der Fall Collini, Les Estivants, L’extraordinaire Voyage du Fakir, serialu Czarny punkt i Dziecku Rosemary. Swój czas dzieli między Paryżem, Berlinem i Jeziorem Garda.

Rik – Jan Bijvoet

Jan Bijvoet to belgijski aktor i muzyk pochodzący z Antwerpii. Ukończył aktorstwo w szkole teatralnej – Studio Herman Teirlinck. W Belgii znany jest głównie ze swoich ról teatralnych, ale występował także w serialach i filmach, takich jak Van Vlees en BloedW kręgu miłości czy D’Ardennen. W 2007 r. nominowany do flamandzkiej nagrody w dziedzinie kultury w kategorii sztuk wizualnych. Międzynarodowa publiczność zna go dzięki rolom w takich produkcjach jak  FenixBorgmanEl Abrazo de la Serpiente i Peaky Blinders.

Gabrielle – Astrid Whettnall

Astrid Whettnall zdobyła kilka nagród i nominacji za główną rolę w Au Nom du Fils, filmie w reżyserii Vincenta Lannoo. W 2016 r. Astrid otrzymała nagrodę Magritte za główną rolę w filmie Road to Istanbul. Od lat współpracuje z wybitnymi reżyserami, takimi jak Costa Gavras, Xavie Gianolli czy Claude Lelouch.

Horst – Vincent Londez

Vincent Londez to francuski aktor znany z wielu ról telewizyjnych, teatralnych, a także występów w filmach fabularnych. W ostatnim czasie można go oglądać w belgijskim dramacie kryminalnym w klimacie noir Public Enemy, a także francuskim serialu science-fiction Missions, w którym wciela się w postać miliardera Ivana Goldsteina.

Zara – Regina Bikkinina 

Regina Bikkinina to rosyjska aktorka i tancerka o tatarskich korzeniach. Aktorstwa uczyła się w instytucie teatralnym Shchukin w Moskwie. W 2014 r. Regina wyjechała do Genewy, gdzie występowała w tamtejszych teatrach. Można było podziwiać ją w sztukach Czechowa, Strindberga i Dostojewskiego, tańczyła także w szekspirowskim Otello.

Ines –  Alba Gaïa Bellugi

Alba jest francuską aktorką z duńskimi i włoskimi korzeniami. Jest znana dzięki roli w Nietykalnych (2011). Można ją także oglądać w kilku serialach telewizyjnych, między innymi Le Bureau des Légendes, gdzie gra główną rolę – Prune Debailly.

Laura – Babetida Sadjo

Babetida Sadjo to pochodząca z Gwinei Bissau belgijska aktorka. Po ukończeniu Królewskiego konserwatorium dramatycznego w Brukseli była pierwszą czarnoskórą aktorką odznaczoną nagrodą ENSOR w kategorii – kobieca rola drugoplanowa, w filmie Waste Land w reżyserii Pietera van Heesa. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła się od występu w nagrodzonym na festiwalu Sundance filmie I oddychaj normalnie w reżyserii Isold Uggadottir, gdzie wcieliła się w jedną z głównych bohaterek.

Ayaz – Mehmet Kurtulus

Mehmet to występujący w międzynarodowych produkcjach uznany aktor niemiecki tureckiego pochodzenia. W amerykańskim filmie Polowanie na prezydenta wystąpił u boku Samuela L. Jacksona. Mehmet był współproducentem i występował w nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2004 r. oraz nagrodą dla najlepszego Filmu Europejskiego filmie Głową w mur Fatiha Akina. Wcielił się także w główną rolę w pierwszym tureckim oryginalnym serialu Netflix, The Protector.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *