Netflix i Geek Girls Carrots zapraszają na hackathon „Hack4Girlz”

Newsy
piątek, 30 kwietnia 2021 347 Wyświetleń 0 Komentarzy
Netflix i Geek Girls Carrots zapraszają na hackathon „Hack4Girlz”

Netflix wspólnie z Geek Girls Carrots, największą organizacją działającą na rzecz kobiet w IT w Europie Centralnej, ogłaszają start rejestracji na wydarzenie Hack4Girlz inspired by Sexify.

Celem akcji jest stworzenie rozwiązania – aplikacji, usługi lub kampanii – które, przy wykorzystaniu technologii, będzie wpływało na poprawę pewności siebie kobiet w życiu codziennym, pracy czy relacjach. Nagrodą dla najlepszego projektu jest program akceleracyjny o wartości 50 000 złotych na dalszy rozwój i wdrożenie pomysłu pod opieką profesjonalistów.

Hack4Girlz power

W serialu Sexify Natalia, Paulina i Monika tworzą aplikację, która ma pomóc im wygrać międzyuczelniany konkurs i być odpowiedzią na potrzeby ich rówieśników. Praca nad projektem pomaga im odkryć siebie i swoją siłę – dziewczyny stają się pewne siebie i niezależne. Tematem wydarzenia Hack4Girlz inspired by Sexify jest zjawisko confidence gap, a zadaniem uczestników –  znalezienie rozwiązania, które wzmocni poczucie własnej wartości u kobiet, a dokładniej, pomoże zmniejszyć różnicę w samoocenie i wartościowaniu swoich umiejętności w porównaniu do mężczyzn.

Kobiece wsparcie

Hackathon jest organizowany przez największą organizację działającą na rzecz kobiet w IT w CEE –  Geek Girls Carrots, której działalność skupia się na kobietach zajmujących się technologią i kobietach-przedsiębiorczyniach. W wydarzeniu biorą udział także mentorki i mentorzy prowadzący zespoły, a ich zadaniem jest merytoryczne wsparcie uczestników przez cały czas trwania rywalizacji. Również w skład jury, które wybierze zwycięski projekt, wchodzą liderzy w swojej branży i specjaliści z dziedzin m.in. psychologii, coachingu, biznesu, technologii, marketingu czy sprzedaży. W Hack4Girlz  będą to przede wszystkim kobiety.

Zasady gry

Hack4Girlz to cztery intensywne dni poświęcone pracy nad tworzeniem projektów aplikacji, usług lub kampanii społecznych dla wzmocnienia pewności siebie. Hackathon odbędzie się w dniach 27-30.05.2021r., podczas których uczestnicy będą pracować w zespołach, współpracować z mentorami i uczestniczyć w dedykowanych warsztatach na platformie online. Konkurs zakończy się prezentacją stworzonych rozwiązań przed panelem jury, a najlepszy projekt otrzyma wsparcie na rozwój i wdrożenie. Udział w hackathonie jest bezpłatny, a aplikować może każda osoba, która jest pełnoletnia. Od uczestników nie jest wymagana umiejętność programowania. Liczy się pomysł! Rekrutacja rozpoczyna się 29 kwietnia na stronie gocarrots.org/hack4girlz i potrwa do 21 maja 2021.

Nagroda
Nagroda główna dla zwycięskiego zespołu to 50.000 zł w postaci programu pre-akceleracyjnego na wdrożenie swojego rozwiązania. Najlepszy pomysł otrzyma niezbędne wsparcie promocyjne, a także  technologiczny know-how od ekspertów.

Więcej informacji na Facebooku.

Inspiracją dla wydarzenia jest Sexify – serial oryginalny Netflix.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *