Najsłynniejsza, nagrodzona Pulitzerem powieść Michaela Chabona

Newsy
czwartek, 25 lipca 2019 708 Wyświetleń 0 Komentarzy
Najsłynniejsza, nagrodzona Pulitzerem powieść Michaela Chabona

Najsłynniejsza, nagrodzona Pulitzerem powieść jednego z najlepszych współczesnych amerykańskich pisarzy!

Premiera 31 lipca

Pewnej nocy 1939 roku w domu Sammy’ego Claya z Brooklynu pojawia się jego kuzyn Josef Kavalier, któremu właśnie udało się uciec z okupowanej przez hitlerowców Pragi. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni i jeszcze bardziej zdumiewającej kariery dwóch żydowskich chłopców. Wspólnie zaczynają tworzyć komiksy, które podbijają serca amerykańskich czytelników. Czerpiąc ze swoich pragnień i lęków, Kavalier i Clay wymyślają postaci superbohaterów, w tym Eskapisty – zaprzysięgłego wroga nazistów i mistrza ucieczki walczącego ze złem, oraz Luny, inspirowanej piękną Rosą Saks, która wkrótce stanie się bliska obu chłopcom. Dzięki komiksom szybko zdobywają sławę i bogactwo, ale w głębi duszy każdy z nich pragnie czegoś zupełnie innego…

Michael Chabon, mistrzowsko balansując między komedią i tragedią, stworzył brawurową opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu, a przede wszystkim o sztuce, która przezwycięża strach przed odrzuceniem i strach przed śmiercią. Za tę powieść otrzymał w 2001 roku Nagrodę Pulitzera – do dziś „Niesamowite przygody Kavaliera i Claya” uznaje się za jedno z najciekawszych osiągnięć amerykańskiej prozy XXI wieku.

Michael Chabon (ur. 1963 r. w Waszyngtonie) – amerykański pisarz, autor opowiadań, komiksów i scenariuszy. Jego powieść „Niesamowite przygody Kavaliera i Claya” stała się największym sukcesem autora, który został za nią uhonorowany m.in. Nagrodą Pulitzera. Wydany w 2007 roku „Związek Żydowskich Policjantów” został również znakomicie przyjęty i przyniósł autorowi liczne nagrody. W planach jest ekranizacja książki w reżyserii braci Cohen. W 2012 roku Chabon wydał „Telegraph Avenue”, a jesienią 2016 roku — swoje najnowsze dzieło, „Poświatę”, kolejną powieść powstałą z inspiracji osobistymi doświadczeniami.

W Wydawnictwie W.A.B. ukazały się dotychczas dwie powieści Michaela Chabona: „Związek Żydowskich Policjantów” (2009; 2018) i „Poświata” (2018).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *