Muzeum Gier Wideo na Poznań Game Arena

Newsy
piątek, 06 października 2017 575 Wyświetleń 0 Komentarzy
Muzeum Gier Wideo na Poznań Game Arena

Historia gier pokazana w trzech różnych kontekstach oraz powrót do tytułów, które na trwałe zapisały się w ważnej historii rynku gamingowego to nowy projekt Collegium da Vinci, Estrady Poznańskiej oraz Fundacji Indie Games Polska.

Wystawa organizowana przez Collegium da Vinci, Estradę Poznańska i Fundację Indie Games Polska odbędzie się podczas wszystkich trzech dni Poznań Game Arena, 6-8 października 2017 i swoją interaktywnością będzie znacznie się różnić od typowych muzealnych ekspozycji.

 

Na wystawie zobaczycie historie gier z trzech różnych perspektyw. Pierwsza z nich, wystawa statyczna, będzie opowiadać historię rozwoju gier. Druga odbędzie się w specjalnej strefie filmowej, gdzie odwiedzający będą mogli podziwiać 4 produkcje filmowe obrazujące czas pionierów, magię gier 8bitowych oraz dalszą profesjonalizację gier. Będzie też część interaktywna, z możliwością zagrania w kultowe tytuły gier w tym Electro Body, Firefight, Robbo.

 

Od lat podczas PGA stawiamy na aspekt edukacyjny tworząc między innymi Game Industry Conference, czy też organizując od lat strefę Retro Games. W tym roku wraz z Fundacją Indie Games Polska, Estradą Poznańską i Collegium Da Vinci postanowiliśmy pójść o krok dalej organizując wystawę Muzeum Gier Wideo – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor targów Poznań Game Arena –  Jesteśmy pewni, że dla młodych ludzi strefa, w której będą mogli zobaczyć od czego rozpoczynała się historia gier, będzie wydarzeniem wyjątkowym i na długie tygodnie pozostanie w ich pamięci.

 

Jednym z organizatorów wystawy jest także Collegium Da Vinci, jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce. Od 20 lat z powodzeniem działa na polskim rynku edukacyjnym. CDV stawia na ciekawość, która jest najpotężniejszą cechą ludzką, popychającą ludzi do ciągłego rozwoju. CDV to miejsce, w którym studenci z ciekawością i pasją zdobywają wiedzę i od razu sprawdzają ją w praktyce. Zarówno studenci, absolwenci, jak i pracownicy to osoby nie tylko ciekawe świata, ale w pozytywny sposób wpływające na swoje otoczenie. Collegium Da Vinci to uczelnia ludzi ciekawych! Nic więc dziwnego, że CDV zaangażowało się w projekt, którego ostateczną formę zobaczycie podczas PGA.

 

Poznań Game Arena to dla miłośników gier komputerowych najważniejsze targi w Polsce. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do współtworzenia wystawy poświęconej historii gier komputerowych, odbywającej się w trakcie PGA. Wśród studentów, absolwentów i pracowników Collegium Da Vinci jest wielu sympatyków gier. Z ciekawością obserwujemy  rozwój branży mediów interaktywnych i sami podążamy tym tropem. Nie zapominamy jednak o korzeniach i kultowych tytułach, które każdy gracz powinien znać. Wystawa jest doskonałą okazją, aby cofnąć się w czasie i pograć na „zabytkowym” sprzęcie – Agata Skibicka, PR Manager Collegium Da Vinci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.