Microsoft przedstawia katalog gier na Xbox Series X. Pierwsza prezentacja rozgrywki z konsoli następnej generacji.

Newsy
czwartek, 07 maja 2020 459 Wyświetleń 0 Komentarzy
Microsoft przedstawia katalog gier na Xbox Series X. Pierwsza prezentacja rozgrywki z konsoli następnej generacji.

Podczas programu na żywo Inside Xbox, Microsoft zaprezentował po raz pierwszy katalog 13 nowych gier zmierzających na konsolę następnej generacji Xbox Series X, przygotowywanych przez partnerów wydawniczych Xbox, w tym m.in. Ubisoft, Deep Silver i Bloober Team. Wszystkie zaprezentowane w programie gry otrzymają Optymalizację dla Xbox Series X co oznacza, że tworzone są z myślą o wykorzystaniu pełni potencjału konsoli, w tym obsługi natywnej rozdzielczości 4K przy nawet 120 fps’ach, sprzętowej akceleracji raytracingu DirectX, szybkiego ładowania i innych. Poza tym, wiele z zaprezentowanych tytułów skorzysta z funkcji Smart Delivery, nowej technologii wspomagającej dobór najlepszej dostępnej wersji gry na posiadane urządzenie. Widzowie Inside Xbox po raz pierwszy zobaczyli również gameplay z konsoli Xbox Series X, m.in. z gry Assassin’s Creed Valhalla autorstwa Ubisoft.

Podczas Inside Xbox zainaugorowany został również program Xbox 20/20, nowy, comiesięczny format rozrywkowy poświęcony kluczowym nowościom ze świata Xbox, konsoli Xbox Series X, Xbox Game Studios, Xbox Game Pass i Project xCloud.

Wśród zaprezentowanych gier znalazły się również produkcje z potwierdzoną obsługą funkcji Smart Delivery (oznaczone „*”), technologii dostępnej we wszystkich ekskluzywnych pozycjach Xbox Game Studios, w tym także Halo Infinite, jak również w grach partnerów wydawniczych, m.in. Cyberpunk 2077.

Materiały wideo do zaprezentowanych gier są dostępne na kanale Xbox Polska w Youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLOhpX3bIxZ4-6xegS-aA_r6yflLSTwKDL

 • Assassin’s Creed Valhalla* (Ubisoft): W Assassin’s Creed Valhalla zostań Eivorem, legendarnym najeźdźcą Wikingów dążącym do chwały. Eksploruj dynamiczny i piękny otwarty świat osadzony na brutalnym tle średniowiecza w Anglii. Napadaj na wrogów, powiększaj swoją osadę i buduj swoją siłę polityczną w dążeniu do zdobycia miejsca wśród bogów w Walhalli.
 • Bright Memory Infinite (Playism): Bright Memory: Infinite to zupełnie nowa, błyskawiczna fuzja gatunków FPS i akcji, stworzona przez FYQD-Studio. Łącz szeroką gamę umiejętności, aby uwolnić olśniewające ataki kombinowane. Bright Memory: Infinite rozgrywa się w rozległej, futurystycznej metropolii w 2036 roku. Dziwne zjawisko, dla którego naukowcy nie potrafią znaleźć wyjaśnienia, wydarzyło się na niebie na całym świecie. Supernatural Science Research Organisation (SRO) wysłała agentów do różnych regionów w celu zbadania tego zjawiska. Wkrótce zostaje odkryte, że te dziwne wydarzenia są związane z archaiczną tajemnicą – nieznaną dotąd historią dwóch światów, która wkrótce wyjdzie na jaw.
 • Call of the Sea* (Raw Fury): Call of the Sea to przygodowa gra logiczna z perspektywy pierwszej osoby osadzona w latach 30. XX wieku, która opowiada historię Norah, kobiety na szlaku wyprawy w poszukiwaniu zaginionego męża. Poszukiwania odbywają się na dziwnej, ale pięknej wyspie na południowym Pacyfiku, pełnej tajemnic czekających na odkrycie. To nieziemska opowieść o tajemnicy, przygodzie i odkrywaniu siebie.
 • Chorus* (Deep Silver): Odkryj Chorus to wciągająca rozgrywka dla jednego gracza, która opowiada dojrzałą i mroczną opowieść o odkupieniu. Przejmij kontrolę nad Narą, pilotem z nawiedzoną przeszłością i Opuszczonym, jej czującym myśliwcem, gdy wyruszają w osobistą, odkupieńczą podróż, by rzucić wyzwanie nieugiętemu wrogowi i pokonać mroczny kult, który ją stworzył. To prawdziwa ewolucja kosmicznej strzelanki bojowej.
 • DiRT 5* (Codemasters): Zwiastujący kolejną generację wyścigów, DiRT 5 pisze nowy rozdział w spuściźnie DiRT – odważniejszej niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe funkcje, innowacje i świeże podejście sprawiają, że DiRT 5 jest centrum dynamicznych wyścigów terenowych, stylu i kultury, gdzie nie ma dwóch takich samych wyścigów.
 • Madden NFL 21 (Electronic Arts): Madden NFL z EA Sports to przełomowe doświadczenie w symulowanej akcji NFL, umożliwiające fanom grę fantasy NFL na wirtualnym boisku. Przez ponad trzy dekady, od czasu pierwszej premiery John Madden Football w 1988 roku, Madden NFL nieustannie ewoluuje i wprowadza innowacje, aby zapewnić graczom jeszcze bardziej autentyczne i wciągające wrażenia. Serię kontynuuje Madden NFL 21, która sprawi, że fani poczują nowy poziom rozgrywki na Xbox Seires X.
 • Scarlet Nexus* (Bandai Namco Entertainment): Wciel się w rolę Yuito Sumeragi, nowego rekruta w OSF, który chce zostać elitarnym psionikiem, takim jak ten, który uratował go jako dziecko. Uzbrojony w talent w psychokinezie, odkrywaj futurystyczne miasto Nowa Himuka i odkryj tajemnice uwikłanej w technologię i zdolności psychiczne przyszłości Brain Punk.
 • Scorn (Ebb): Scorn to klimatyczna gra przygodowa z gatunku FPS osadzona w koszmarnym wszechświecie o dziwnych formach i posępnej scenerii. Został zaprojektowany wokół idei „bycia wrzuconym w świat”. Izolowany i zagubiony w tym marzycielskim świecie, będziesz eksplorować różne połączone regiony w nieliniowy sposób. Niepokojącym środowiskiem jest sama postać. Każda lokalizacja zawiera własny motyw (historię), zagadki i postacie, które są integralną częścią tworzenia spójnego świata. W trakcie gry będziesz otwierać nowe obszary, zdobywać różne zestawy umiejętności, broń, różne przedmioty i próbować zrozumieć przedstawione Ci wizje.
 • Second Extinction* (Systemic Reaction): Second Extinction to intensywna strzelanka dla 3 graczy, w której Twoim celem jest zniszczenie zmutowanych dinozaurów, które opanowały planetę. Praca zespołowa jest niezbędna, gdy wcielasz się w rolę jednego z ocalałych, wykorzystując unikalną kombinację broni, umiejętności i skilli, aby pokonać ogromną liczbę wrogów. Walcz przez wir kul, bomb, zębów, pazurów i krwi, od ciebie zależy odzyskanie Ziemi!
 • The Ascent* (Neon Giant / Curve Digital): The Ascent to solowa i kooperacyjna gra RPG akcji osadzona w cyberpunkowym świecie. Wielka korporacja, która posiada wszystkich i wszystko, The Ascent Group, właśnie upadła. Powstaje zamieszanie i chaos, bezpieczeństwo i porządek są w rozsypce, a bez ochrony każdy musi sam sobie poradzić. Powstrzymaj gangi i wrogie korporacje przed przejęciem i odkryj, co naprawdę wydarzyło się w tej wybuchowej strzelance science-fiction.
 • The Medium (Bloober Team): The Medium to horror psychologiczny nowej generacji od Bloober Team, twórców Blair Witch, Observer i Layers of Fear. Grasz jako Marianna, medium żyjące w dwóch światach: realnym i duchowym. Zaskoczony wizją morderstwa dziecka udajesz się do opuszczonego kurortu hotelowego, który wiele lat temu stał się sceną nie do pomyślenia. Tam zacznij szukać trudnych odpowiedzi. Ścieżka dźwiękowa Medium to współpraca dwóch kompozytorów – Arkadiusza Reikowskiego z Bloober Team i sławy Silent Hill Akiry Yamaoki – odzwierciedlająca najważniejszy motyw gry: dwoistość.
 • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2* (Paradox Interactive): Jakim potworem będziesz? Wejdź do świata ciemności i powstań w społeczeństwie wampirów. Poznaj Seattle – miasto pełne kuszących, niebezpiecznych postaci i frakcji. W tej kontynuacji kultowej klasyki twoje wybory, wątki i schematy zmienią równowagę sił.
 • Yakuza: Like a Dragon* (SEGA): Yakuza: Like a Dragon, wybuchowy nowy punkt wejścia do uznanej serii Yakuza, zostanie wydany jako tytuł premierowy na Xbox Series X. Yakuza: Like a Dragon będzie wspierać Xbox Series X Smart Delivery – oznacza to, że gracze, którzy kupią wersję Yakuza: Like a Dragon na Xbox One, będą mieli prawo do bezpłatnego uaktualnienia do wersji Xbox Series X. Obsługiwana będzie również funkcja cross-save między konsolami Xbox One i Xbox Series X, więc bez względu na to, kiedy gracze zdecydują się na aktualizację, nigdy nie muszą zaczynać od zera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *