Luca Turilli’s Rhapsody w Polsce da dwa koncerty!

Newsy
sobota, 16 stycznia 2016 787 Wyświetleń 0 Komentarzy
Luca Turilli’s Rhapsody w Polsce da dwa koncerty!

Początek 2016 roku zapowiada się interesująco, a to wszystko za sprawą dwóch niesamowitych koncertów Luca Turilli’s Rhapsody! W ramach trasy „Prometheus Cinematic Tour 2016” zespół wystąpi 23 stycznia we wrocławskim klubie Alibi i 24 stycznia w warszawskim klubie Proxima. Dla polskich fanów będzie to możliwość posłuchania na żywo najnowszego albumu „Prometheus, Symphonia Ignis Divinus”, którego premiera miała miejsce 19 czerwca. Bilety kolekcjonerskie dostępne na http://www.pwevents.pl/pl/bilety.html

 

LUCA TURILLI’S RHAPSODY
supporty: Iron Mask i Asylum Pyre

17:30 meet&greet
18:00 drzwi
19:00 Iron Mask
19:50 Asylum Pyre
20:55 Luca Turilli’s Rhapsody

23.01
Alibi / Wrocław
bilety: 79 ( http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,293.html) / 89 (przedsprzedaż) / 99 zł (w dniu koncertu)
bilet VIP: http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,295.html

24.01
Proxima / Warszawa
bilety: 79 ( http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,294.html) / 89 (przedsprzedaż) / 99 zł (w dniu koncertu)
bilety VIP: http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,296.html

 

Luca Turilli Rhapsody stanowi obecnie jeden z ważniejszych zespołów, wykonujących symfoniczny power metal, na świecie. Wszystko za sprawą gitarzysty a zarazem lidera – Luca Turilli’ego. Odejście włoskiego wirtuoza gitary z Rhapsody Of Fire w 2011 roku wywołało sporo emocji. Wielu fanów zastanawiało się co dalej. Turilli jednak nie próżnował, co zaowocowało powstaniem pierwszego albumu „Ascending to Infinity” pod szyldem LTR w 2012 roku.

Ciągłe poszukiwania i stawienie sobie coraz wyższej poprzeczki przyczyniło się do powstania samozwańczego gatunku muzycznego, którego muzyk określa mianem „cinematic metal”. Po świetnym przyjęciu pierwszej płyty czas na premierę kolejnej.

Po miesiącach ciężkiej pracy muzycy zrealizowali swój drugi album pt: „Prometheus, Symphonia Ignis Divinus”. Nagrania powstały w studiu „Backyard” a za mastering odpowiadał Christoph Stickle. Najmowsze wydawnictwo jest kolejnym odzwierciedleniem emocji i indywidualnych zdolność Luca Turilli’ego. Fani LTR w nowym krążku bez wątpienia odnajdą charakterystyczne dla zespołu połączenie power metalu z miłością do muzyki filmowej. Epicki, filmowy wpływ na moją muzykę jest mi bliski, wręcz płynie w mojej krwi i kreuje moje geny – tłumaczy Luca Turilli.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *