Lenovo zapowiada strategiczne partnerstwo z SentinelOne

Newsy
czwartek, 12 marca 2020 427 Wyświetleń 0 Komentarzy
Lenovo zapowiada strategiczne partnerstwo z SentinelOne

Lenovo zapowiada strategiczne partnerstwo z SentinelOne, które wzmocni zabezpieczenia ThinkShield o ochronę punktów końcowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

10 marca 2020 firma Lenovo™ (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) i SentinelOne, firma oferująca platformę autonomicznego cyberbezpieczeństwa, zapowiedziały strategiczne partnerstwo w celu integracji platformy autonomicznego zabezpieczenia punktów końcowych SentinelOne z ofertą rozwiązań zabezpieczających Lenovo ThinkShield. Klienci Lenovo mogą teraz nabywać urządzenia z rozwiązaniem SentinelOne, które oferuje zapobieganie zagrożeniom w czasie rzeczywistym, funkcję ActiveEDR, bezpieczeństwo urządzeń Internetu rzeczy, a także ochronę zadań obliczeniowych w chmurze przy użyciu opatentowanej sztucznej inteligencji Behavioral AI.

Lenovo tworzy ofertę ThinkShield z myślą o ochronie klientów i zapewnia im najbezpieczniejsze rozwiązania zabezpieczające punkty końcowe. Dzięki ogłoszonemu partnerstwu SentinelOne stanowi zasadniczy element oferty zabezpieczeń Lenovo ThinkShield, który umożliwia stacjom roboczym, serwerom, zadaniom obliczeniowym w chmurze i urządzeniom IoT autonomiczną ochronę w czasie rzeczywistym. Opatentowane modele sztucznej inteligencji działające w każdym urządzeniu, przewidują już dziś ataki, które mogą pojawić się dopiero jutro, dlatego urządzenia mogą same błyskawicznie przywracać stan sprzed ataku. Sztuczna inteligencja SentinelOne Behavioral AI całkowicie zastępuje oprogramowanie antywirusowe i zapobiega zarówno znanym jak i jeszcze nieznanym odmianom szkodliwego oprogramowania, wykrywa je, odpowiednio na nie reaguje i niszczy.

Cytaty:

„Jako lider pod względem udziału w rynku PC Lenovo jest też preferowanym na całym świecie dostawcą sprzętu komputerowego dla firm i centrów danych” — powiedział Tomer Weingarten, dyrektor generalny i współzałożyciel SentinelOne. „Lenovo potrzebuje najlepszych zabezpieczeń i wglądu w stan urządzeń, które są na pierwszej linii walki z cyberprzestępczością. Cieszymy się, że możemy zaoferować Lenovo technologię zapewniającą przewagę pod względem bezpieczeństwa. Wzmacniamy punkty końcowe tak, by mogły autonomicznie zapobiegać współczesnym zagrożeniom, wykrywać je i na nie reagować bez pogarszania wydajności”.

„W Lenovo opracowujemy zabezpieczenia już na etapie projektowania, z uwzględnieniem całego łańcucha dostaw i pełnego cyklu życia produktu” — powiedział Christian Teismann, prezes działu Commercial PC and Smart Devices w Lenovo. „Współpraca z SentinelOne w decydujący sposób wzmacnia naszą podstawową ofertę zabezpieczeń ThinkShield, chroniąc urządzenia końcowe klientów przed współczesnymi, wyrafinowanymi cyberprzestępcami i przygotowując je z wyprzedzeniem na zagrożenia”.

„Punkty końcowe coraz częściej stają się preferowanym celem cyberataków, szczególnie w obliczu cyfryzacji miejsca i sposobu wykonywania pracy. Nieodłącznym elementem naszej strategii inteligentniejszych technologii dla wszystkich są rozwiązania zabezpieczające punkty końcowe. Strategiczne partnerstwo Lenovo i Sentinel One oznacza, że nasi klienci z sektora przedsiębiorstw mogą korzystać z połączonego potencjału naszych rozwiązań i uzyskać przodującą w branży ochronę punktów końcowych z wykorzystaniem prawdziwej, kontekstowej sztucznej inteligencji” — uważa Nima Baiati, globalny dyrektor i dyrektor generalny ds. rozwiązań cyberbezpieczeństwa w Intelligent Devices Group, Lenovo.

Rozwiązania SentinelOne są już dostępne za pośrednictwem globalnej sieci sprzedaży i partnerów Lenovo. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.lenovo.com/thinkshield

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *