Lenovo wprowadza do oferty nowe urządzenia z inteligentniejszymi technologiami dla wszystkich

Newsy
poniedziałek, 09 września 2019 737 Wyświetleń 0 Komentarzy
Lenovo wprowadza do oferty nowe urządzenia z inteligentniejszymi technologiami dla wszystkich

Podczas tragów technologicznych IFA, firma Lenovo zaprezentowała ofertę nowych, jeszcze bardziej inteligentnych urządzeń domowych, mobilnych z funkcjami dedykowanymi rzeczywistości rozszerzonej oraz laptopów w myśl hasła „Inteligentniejsze technologie dla wszystkich”.

Inteligencja kojarzy się z innowacyjnością, naruszaniem reguł i przełamywaniem barier, ale urządzenia określane jako „smart” często służą po prostu zapewnianiu łączności. W związku z tym Lenovo opracowuje technologie, które są nie tylko bardziej inteligentne, ale też dostępne, przystępne i korzystne dla wszystkich. Jako światowy lider technologiczny Lenovo dąży do opracowywania technologii, które zmieniają świat, przyczyniając się do powstawania bardziej otwartego, opartego na zaufaniu i proekologicznego społeczeństwa cyfrowego — wszędzie i dla wszystkich.

Lenovo™ stawia na AI w jeszcze bardziej zaawansowanych komputerach Yoga™

Wysokiej klasy komputery Lenovo Yoga są cenione za moc obliczeniową, znakomitą jakość wykonania oraz funkcje do wciągającej rozrywki. Kiedy niekwestionowany lider branży PC1 współpracuje z branżowymi pionierami, by udostępnić szerszemu gronu użytkowników inteligentniejsze technologie, można oczekiwać praktycznych innowacji.
I rzeczywiście — dzisiaj Lenovo przedstawia owoce współpracy nad nową klasą laptopów opracowanych wspólnie z firmą Intel® w ramach jej programu innowacyjności Project Athena2.

Urządzenia te należą do najsmuklejszych, najlżejszych i najbardziej intuicyjnych w obsłudze komputerów ze sztuczną inteligencją (AI) i działają z najnowszymi procesorami Intel Core™ oraz systemem Windows 10.W nowych, 14-calowych Yoga C940 i Yoga S740 użytkownicy znajdą specjalne, inteligentne funkcje, które dostosowują się do ich potrzeb. Na przykład Super Resolution umożliwia zwiększenie rozdzielczości wideo do FHD 1080p w odtwarzaczu Windows Media Player3 , a Q-Control (nazwa pochodzi od klawiszy do przełączania trybów) może dynamicznie wydłużać żywotność baterii komputera po włączeniu inteligentnego trybu chłodzenia w celu monitorowania parametrów termicznych i lepszego sterowania wentylatorami. Do tego warto wspomnieć o trybie wstrzymania z zachowaniem łączności, dzięki któremu laptopy Yoga mogą wykonywać w tle takie zadania jak odbiór poczty czy wybudzać się błyskawicznie z trybu uśpienia jak smartfony.

Na wybranych rynkach4 są też dostępne nowe laptopy Yoga z inteligentniejszymi funkcjami działającymi z usługą głosową Amazon Alexa. Lenovo zapowiada też trzy nowe funkcje
Alexy4 na komputerach dla użytkowników indywidualnych doskonalące sposób pozyskiwania informacji:

Działanie z ekranem blokady: do Alexy można mówić, kiedy pokrywa laptopa jest otwarta, a komputer jest zablokowany lub w trybie uśpienia. Alexa odpowie błyskawicznie komunikatami wyświetlanymi na dole ekranu.

Aktualizacja materiałów wizualnych inteligentnego domu: wybrane urządzenia Yoga4 oferują znany z aplikacji mobilnej Alexa interfejs do zarządzania urządzeniami domu
inteligentnego. Obsługa różnych języków: do Alexy można mówić w różnych językach bez zmiany ustawień. Obecnie dostępny jest język angielski i niemiecki5.

Nowe możliwości inteligentnego domu dzięki Lenovo i Asystentowi Google

Wprowadzając na rynek dwa nowe tablety inteligentne z Asystentem Google: Lenovo Yoga Smart Tab i Lenovo Smart Tab M8, Lenovo po raz kolejny podnosi poprzeczkę w segmencie tabletów z Androidem™ oraz innowacyjnych rozwiązań do inteligentnego domu. Yoga Smart Tab i Lenovo Smart Tab M8 przypadną do gustu każdemu miłośnikowi cyfrowej rozrywki, ale mogą też pełnić funkcję centrum sterowania cyfrowym domem, które nie wymaga używania rąk17. Dzięki trybowi pasywnemu Asystenta Google są to wygodne, oszczędzające czas i nieodzowne urządzenia do współczesnego inteligentnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *