LEGO Star Wars BOOST – filmowe droidy teraz można programować

Newsy
wtorek, 03 września 2019 1023 Wyświetleń 0 Komentarzy
LEGO Star Wars BOOST – filmowe droidy teraz można programować

Teraz każdy starszy i młodszy dowódca i fan „Gwiezdnych wojen” może odkryć łatwy sposób nauki kodowania, inżynierii i robotyki. LEGO Star Wars BOOST Dowódca droidów to interaktywny zestaw robotów: R2-D2, droida Gonka i droida myszy. Każdy z nich ma własną osobowość i umiejętności, a sterować można nimi za pomocą darmowej aplikacji LEGO Star Wars BOOST.

Szybkie zmiany społeczne, ekonomiczne i technologiczne kształtują bieg naszego życia i sposób, w jaki pracujemy i bawimy się.

Posiadanie szerokiego wachlarza umiejętności stało się o wiele istotniejsze od zdolności zapamiętywania dużej ilości informacji. Przygotowując dzieci do dorosłego życia, należy pamiętać, że elastyczność i innowacyjność będą najbardziej przydatnymi umiejętnościami, zarówno w kontekście jednostki, jak i całego społeczeństwa – mówi Bo Stjerne Thomsen, szef LEGO Foundation Centre for Creativity, Play and Learning.

W przyszłości kluczowe będą kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów i krytyczne myślenie. Dobrą nowiną jest to, że wszystkie te umiejętności możemy nabyć poprzez zabawę.

Wyniki badań LEGO® Play Well Report pokazały, że każde pokolenie ma inny sposób myślenia. Rodzice wolą kreatywną i strategiczną zabawę, natomiast młodsze pokolenie – zabawę cyfrową. Jednak pomimo preferencji, większość dzieci lubi balansować pomiędzy wyobraźnią, zabawą cyfrową i fizyczną, i nazywają ją „płynną” zabawą. Takie podejście oznacza, że płynnie przechodzą ze świata wirtualnego do rzeczywistego i na odwrót. To daje początek nowemu rozdziałowi wspólnej, rodzinnej zabawy.

LEGO® Star Wars ™ BOOST Dowódca Droidów (75253)

Odkryj razem z dziećmi łatwy sposób nauki kodowania, inżynierii i robotyki. LEGO Star Wars BOOST Dowódca droidów to interaktywny zestaw robotów: R2-D2, droida Gonka i droida myszy. Każdy z nich ma własną osobowość i umiejętności, a sterować można nimi za pomocą darmowej aplikacji LEGO Star Wars BOOST.

Każdy starszy i młodszy dowódca i fan „Gwiezdnych wojen” ma do rozwiązania ponad 40 emocjonujących misji: budowanie narzędzi, rekwizytów, broni i innych modeli, osiąganie celów i pokonywanie przeszkód. Ta interaktywna zabawa pomaga dzieciakom rozwijać zdolność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, a do tego wprowadza je w świat inżynierii i robotyki, gdzie opanują podstawy programowania. Zestaw zawiera czujnik koloru i odległości, element Interactive Motor, element Move Hub oraz 1 177 klocków.

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW

Dzieci są coraz bardziej biegłe w korzystaniu ze smartfonów, tabletów i laptopów. Rozwijanie tych umiejętności jest dla nich dobre i pożyteczne, ponieważ w przyszłości będą używać ich codziennie. Tendencje te są uwzględniane również w edukacji, między innymi poprzez wykorzystanie interaktywnych tablic w klasach, wysyłanie e-mali z pracą domową czy uczenie się za pomocą komputera.

  • Powinniśmy rozmawiać z dziećmi o ich aktywności w cyberprzestrzeni. Zaufanie jest obowiązkiem rodzicielskim, a mówiąc o swoich doświadczeniach, dzieci zyskują pewność siebie;
  • Zamiast pytać o to, co dziecko zjadło w szkole, zapytaj o Youtube’a albo ulubione aplikacje, których używają – we wszystkich aspektach zabawy;
  • Dzięki innowacyjnym zabawkom i grom, dzieci mogą zaprojektować, połączyć i zbudować dom, robota czy samochód i mieć szerszy obraz tych modeli zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym.

Rodzice są najlepszymi na świecie przewodnikami po dorosłym życiu i powinni pilnować, czy podział na zabawę fizyczną i cyfrową jest zrównoważony. Wspólna zabawa w każdym z tym światów otwiera nowe możliwości do zbierania wspólnych doświadczeń i budowania rodzinnych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *