Legenda trash metalu na 25. Pol’and’Rock Festival!

Newsy
wtorek, 12 lutego 2019 498 Wyświetleń 0 Komentarzy
Legenda trash metalu na 25. Pol’and’Rock Festival!

36 lat szybkich i brutalnych kompozycji charakteryzujących się niskimi rejestrami, agresywnym wokalem, zaawansowanymi technicznie solówkami oraz częstymi zmianami rytmu, jak i perkusji łamiącej rytm kompozycji. Są niezmordowani, nie zwalniają tempa, nie zaniżają poziomu. Każda płyta to kolejny majstersztyk, a koncert wpisuje się w kategorię „nie do zapomnienia”. W tym roku zagrają na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – i na pewno Testament spisze kolejny rozdział muzycznej historii.

Testament to zespół, który tworzy thrash metal w najczystszej formie. Już od 3 dekad metalowcy z USA łączą ze sobą błyskawicznie szybkie riffy z potężnym, przerażającym rytmem perkusji, dodatkowo okraszając je powalającym, charakterystycznym growlem. Muzycy grali w trasach z kapelami takimi jak Anthrax, Slayer, czy Judas Priest. W tym roku miłośnicy bestialsko szybkiego gitarowego grania będą mogli zobaczyć ich występ na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Lata 80-te to czas, gdy muzycy heavymetalowi zaczęli eksperymentować z tempem aranżacji, stawiając na coraz szybsze gitarowe riffy i potężną, niezwykle wymagającą sekcję rytmiczną. Z połączenia elementów charakterystycznych dla ciężkiego metalu i punka zaczął wyłaniać się nowy gatunek – thrash metal. W języku angielskim „to thrash” oznacza chłostać, co doskonale oddaje brutalną prędkość gitar i rozgorączkowaną szybkość perkusji charakterystyczną dla tego gatunku.

Powstanie kapeli Testament zbiegło się z rozkwitem thrash metalu w rejonie Zatoki San Francisco. W 1983 roku gitarzysta Eric Peterson i wokalista Derrick Ramirez powołali do życia kapelę, która pomogła zdefiniować gatunek i niezmiennie tworzy thrash w najczystszej postaci. W tym samym czasie w Californii swoje pierwsze thrashowe utwory nagrywały kapele takie jak Metallica czy Slayer.

W 1987 roku zespół Testament wydał debiutancką płytę „The Legacy” (tytuł płyty odwołuje się do oryginalnej nazwy zespołu, którą artyści byli zmuszeni zmienić w 1986 roku). Kapela umocniła swoją pozycję w jednej lidze z zespołami tak nazywanej „Wielkiej Czwórki” metalu po niezwykle udanej trasie koncertowej z Anthraxem. Testament nie zwalniał tempa – wydana w 2008 roku płyta „The Formation of Damnation” zdobyła nagrodę dla najlepszego albumu na Metal Hammer Golden Gods Awards.

„Eric tworzy świetne riffy, a ja piszę teksty naszych utworów. Kombinujemy razem aż powstanie szkielet utworu, a potem pracujemy nad tym by powstała piosenka. Wtedy dodajemy wybitne talenty Alexa i Steve’a – to niesamowite, co potrafimy wspólnie stworzyć” – mówi o procesie twórczym Testamentu wokalista kapeli, Chuck Billy.

Testament ma w swoim imponującym dorobku 11 albumów studyjnych, 5 albumów nagranych podczas występów na żywo, 6 kompilacji najlepszych przebojów, 3 DVD i 12 singli. Kapela jest często wymieniana jako inspiracja przez zespoły takie jak Korn, Limp Bizkit, Gojira (wszyscy pamiętają ich powalający występ na zeszłorocznym Festivalu Pol’and’Rock. Tym, których ten występ ominął, polecamy zarezerwowanie godziny na kawał porządnego metalowego grania).

Mistrzostwo wokalne oraz techniczna precyzja wykonawców wyróżnia Testament na scenie muzycznej. Artyści zapowiadają, że w 2019 roku wydadzą nową płytę, dlatego wszyscy miłośnicy ciężkiego grania powinni mieć się na baczności. Oczekiwanie na nowy krążek na pewno umili ich występ na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival – zapiszcie w kalendarzach datę – 2.08.2019!

Testament tworzą:

Chuck Billy – wokal
Eric Peterson – gitara
Alex Skolnick – gitara
Steve DiGiorgio – gitara basowa
Gene Hoglan – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.