Książka „Wysoko w chmurach” Paula McCartneya zostanie zekranizowana przez Netflix i Gaumont

Newsy
czwartek, 19 grudnia 2019 500 Wyświetleń 0 Komentarzy
Książka „Wysoko w chmurach” Paula McCartneya zostanie zekranizowana przez Netflix i Gaumont

Netflix i Gaumont produkują nowy, pełnometrażowy film animowany z udziałem słynnego kompozytora, pisarza i filmowca Paula McCartneya.

Film pod tytułem Wysoko w chmurach jest adaptacją popularnej książki przygodowej dla dzieci o tym samym tytule autorstwa McCartneya, Geoffa Dunbara i  Philipa Ardagha.

Fabuła filmu Wysoko w chmurach

Wirral, nastoletnia wiewiórka o bujnej wyobraźni, zostaje wciągnięty do gangu nastoletnich buntowników żyjących wysoko w chmurach, po tym jak niechcący wchodzi w konflikt z sową Gretsch, tyraniczną przywódczynią (i wspaniałą śpiewaczką!), która kradnie głos każdemu, kto mógłby ją przyćmić.

  • Reżyseria: nominowany do Oscara Timothy Reckart ( „Po uszy”, „Pierwsza gwiazdka”)
  • Scenariusz: Jon Croker („Paddington”, „Paddington 2”, „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”)
  • Twórca, producent oraz kompozytor ścieżki dźwiękowej: zdobywca Oscara oraz 18 nagród Grammy, Paul McCartney („100 years”, „Jojo Rabbit”, „Yesterday”, „Live and Let Die”, „Vanilla Sky”).
  • Producenci:   Bob Shaye  („Władca Pierścieni”, „Złoty kompas”, „Dary Anioła”, „Kołysz się, dziecino”, „Ambition” oraz nadchodzący miniserial w serwisie Netflix „The Liberator”), nieżyjący Michael Lynne  oraz Paul McCartney, Sidonie Dumas, Christophe Riandee, Nicolas Atlan i Terry Kalagian (Gaumont)

„Jesteśmy  zachwyceni możliwością współpracy z zespołem Netflix.  Są oni uzupełnieniem wspaniałej ekipy firmy Gaumont i nie wyobrażamy sobie lepszego partnera do przedstawienia naszego filmu widzom z całego świata.  Zawsze uwielbiałem filmy animowane, a ten projekt jest moim oczkiem w głowie. Nie mogę się doczekać, aż świat go zobaczy” — mówi Paul McCartney.

„Praca nad Wysoko w chmurach była  fantastyczną przygodą, a wszystko to za sprawą Tima i Jona oraz oczywiście mojego wspaniałego zespołu z Gaumont Animation and Family, Terry’ego Kalagiana i Alexa Soto. Mieliśmy ogromne szczęście uczestniczyć w niebywale twórczej pracy zespołowej z niedoścignionym Paulem McCartneyem i jego ekipą, włączając w to Lee Eastmana, który udzielał cennych porad na całym etapie produkcji. Z dumą ogłaszamy ten projekt i jesteśmy zachwyceni współpracą z Melissą Cobb, Greggiem Taylorem i utalentowanym zespołem z firmy Netflix, która umożliwiła nam zrealizowanie tego naprawdę wyjątkowego, muzycznego filmu animowanego i pokazanie go widzom z całego świata” — mówi Nicolas Atlan, prezes Gaumont Animation and Family.

„Przedstawienie światu nowego filmu animowanego, w którego Paul McCartney włożył swoje serce i duszę, jest zdecydowanie jednym z najwspanialszych momentów, jakie przeżyliśmy w Netflix.  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość pracy z Nicolasem i zespołem Gaumont nad filmem »Wysoko w chmurach«. Z Timem na czele, ta żartobliwa historia o indywidualizmie i jednoczącej mocy muzyki jest w dobrych rękach” — mówi Gregg Taylor, dyrektor ds. oryginalnych filmów animowanych w firmie Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *