Kompilacyjny album “Decades” już w sprzedaży

Newsy
sobota, 10 marca 2018 469 Wyświetleń 0 Komentarzy
Kompilacyjny album “Decades” już w sprzedaży

Nightwish wystąpi 17 listopada 2018 roku w TAURON Arena Kraków. Grupa będzie świętować swoje 20-lecie wydając z tej okazji dwupłytowy album kompilacyjny.

W dniu dzisiejszym premiery doczekało się długo oczekiwane wydawnictwo kompilacyjne zatytułowane „Decades”. Całości można wysłuchać już teraz za pośrednictwem darmowych serwisów streamingowych, w tym m.in. na Spotify.

„DECADES” NA SPOTIFY: https://goo.gl/Mz2A2E

Dwupłytowy album „Decades” ukazał się 9-go marca nakładem Nuclear Blast Records.

Album dostępny:
– w sklepie Nuclear Blast: http://nblast.de/NightwishDecades
 oficjalnym sklepie Nightwish: http://shop.nightwish.com
oraz
 w dobrych sklepach muzycznych na terenie naszego kraju

Bilety na koncert w Krakowie dostępne są na:
https://goo.gl/KrMkAx oraz https://sklep.knockoutprod.net

 

NIGHTWISH (Finlandia) symfoniczny metal, power metal:
Wszystko zaczęło się ponoć od nocnego posiedzenia przy ognisku latem 1996 roku. Ognisko rozpalono w fińskim miasteczku Kitee. Kto rozpalił ogień, jakie trunki spożywano (niewykluczone, że był to bimber, z którego miejscowość słynie), nie ma dziś większego znaczenia. Ma zaś to, że wśród biesiadników byli Tuomas Holopainen i Emppu Vuorinen, którzy odpowiedzialni są za powołanie do życia Nightwish. Oni namówili na współpracę koleżankę ze szkoły, świetnie śpiewającą Tarję Turunen. Zespół od lat jest głównym punktem odniesienia, jeśli tylko mówi lub pisze się o symfonicznym metalu.
Od 1996 roku minęły ponad dwie dekady, w których trakcie Nightwish stali się bogami w swojej ojczyźnie (każdy ich album jest tam platynowy) i jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Blisko 10 mln sprzedanych płyt i singli, miliony fanów w każdym zakątku globu, spektakularne koncerty w wypełnionych do granic halach – to mikrowizytówka Nightwish. Zespołu powstałego w małym miasteczku, który miał okazję nagrywać z londyńskimi filharmonikami, rdzennym Amerykaninem Johnem Dwa Jastrzębie, słynnym naukowcem, profesorem Richardem Dawkinsem. Który rozwinął własny, rozpoznawalny styl, na który składają się melodyjny metal, power metal, muzyka klasyczna, filmowa, elementy folkowe, często epicki, pompatyczny, czasem baśniowy klimat.
Nightwish grał w Polsce nie raz i ma u nas pokaźną rzeszę fanów. Kilka albumów fińskiej kapeli pokryło się nad Wisłą złotem („Dark Passion Play”, „Imaginaerum”). Ostatnią regularną pozycją formacji, która obecnie ma charakter międzynarodowy (fantastyczna holenderska wokalistka Floor Jansen – prywatnie życiowa partnerka Hannesa Van Dahla z Sabaton, i Anglik Troy Donockley) jest album „Endless Forms Most Beautiful” z 2015 roku. Ale to nie z jego powodu Nightwish zjawi się w Polsce. Powodem będzie dwupłytowa kompilacja „Decades”, która pojawi się w marcu 2018 roku i będzie podsumowaniem wspaniałego dorobku formacji. W setliście z pewnością znajdą się więc numery z najwcześniejszych lat Nightwish. Warto też zaznaczyć, że rok 2018 to także 20-lecie premiery „Oceanborn”…
Sprawdź, jeśli lubisz: Within Temptation, Epica, Sirenia, muzyka filmowa, Edenbridge, Therion…
http://nightwish.com
https://www.facebook.com/nightwish
https://www.youtube.com/watch?v=zPonioDYnoY

Zagrają:
NIGHTWISH (Finlandia) symfoniczny metal, power metal

Kiedy: 17 listopada (sobota) 2018
Gdzie: Kraków @ TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Bilety: 179-239 zł – przedsprzedaż, 199-259 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.