KINGDOM COME: DELIVERANCE I APOCALIPSIS WŚRÓD NOMINOWANYCH DO NAGRÓD CEEGA.

Newsy
czwartek, 13 września 2018 670 Wyświetleń 0 Komentarzy
KINGDOM COME: DELIVERANCE I APOCALIPSIS WŚRÓD NOMINOWANYCH DO NAGRÓD CEEGA.

Central & Eastern European Game Awards to nowa inicjatywa promująca najlepsze gry z naszego regionu. Po raz pierwszy nagrody zostaną przyznane 13 października podczas PGA w Poznaniu. Wsród nominowanych znalazły się m.in. Kingdom Come: Deliverance oraz Apocalipsis: Harry at the End of the World.

Europa Środkowa to zagłębie ponad 1000 studiów deweloperskich i 25 tysięcy osób pracujących wokół branży. Ideą nagród jest zrzeszanie, promocja i nagradzanie twórców za ich pracę. Wydaje się to być inicjatywą, której brakowało. Jury, składające się z dwóch osób z każdego z krajów członkowskich wybierze zwycięzców spośród 8 kategorii.

Na szczególną uwagę zasługuje najbardziej prestiżowa kategoria, czyli Best Game. O tytuł będzie rywalizał Kingdom Come: Deliverance. Studio Warhorse zostało docenione także w kategoriach Technology oraz Narrative. Obok Frostpunka jest to gra najcześciej nominowana w pierwszej odsłonie tego konkursu.

PGA będzie szczególne dla Kingdom Come: Deliverance także ze względu na możliwość zagrania w nadchodzące DLC, pt.  Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon. Fabuła dodatku będzie skupiała się na Hansie Caponie i jego miłosnych podbojach. Jeśli jednak nie zainteresują Was perypetie miłosne, to z pewnością nowy tryb turnieju rycerskiego dostarczy wielu emocji.

Podczas PGA będzie możliwość spotkania i porozmawiania z twórcami gry.

Należy także odnotować obecność Apocalipsis: Harry at the end of the world wśród nominowanych tytułów. Produkcja warszawskiego studia Punch Punk Games, wydana przez Klabater, będzie walczyła o tytuł w kategorii Visual Art.

Strona konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *