GAMES CLASH MASTERS JUŻ W TEN WEEKEND

Newsy
poniedziałek, 24 września 2018 867 Wyświetleń 0 Komentarzy
GAMES CLASH MASTERS JUŻ W TEN WEEKEND

Games Clash Masters odbędzie się w dniach 28-30 września w Gdynia Arena. Będzie to finał ogłoszonego przez firmę Murator Expo na stadionie PGE Narodowym w maju nowego esportowego projektu w Polsce.Osiem drużyn CS:GO z Polski i zagranicy weźmie udział w trzydniowych rozgrywkach  na widowiskowej scenie o tytuł pierwszego zwycięzcy Games Clash Masters oraz część z puli 90.000 dolarów. Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny, a samemu turniejowi będzie towarzyszyło wiele gamingowych atrakcji. W obiekcie staną strefy free2play (jak m.in. Fortnite), a każdy uczestnik będzie miał okazję spotkania się z profesjonalnymi zawodnikami i dobrze się bawić w esportowej atmosferze nad polskim morzem. Miastem strategicznym jest miasto Gdynia, które otworzyło się na esport, aby wspierać nowe inicjatywy.

Strona projektu: http://gamesclash.pro/games-clash-masters/

„Trudno nie dostrzec popularności esportu, która przecież nieustannie rośnie. To branża rozwijająca się w niesamowitym tempie. Podobnie jak Gdynia, która jest miastem nowoczesnym i otwartym na ciekawe inicjatywy – Games Clash Masters właśnie do takich należy. Przed nami fantastyczne widowisko i okazja do zaprzyjaźnienia się ze sportem elektronicznym. W Gdynia Arenie mile widziani będą zarówno rutyniarze, jak i ci, którzy do tej pory o esporcie jedynie słyszeli. Zapraszam wszystkich mieszkańców i zapewniam, że atrakcji nie zabraknie.” – komentuje Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

ELIMINACJE
Od początku czerwca do końca sierpnia 8 zaproszonych drużyn oraz ponad 100 drużyn zapisanych w kwalifikacjach online rozgrywały eliminacje online i offline. Cztery Turnieje Eliminacyjne o zaproszenie do finału, z pulą 10.000 zł każdy, były transmitowane w Internecie. Pierwsze dwa odbyły się w formie LAN-a w studiu telewizyjnym w Warszawie. Eliminacje wyłoniły cztery drużyny. Druga połowa finałowego składu została zaproszona przez organizatorów. PACT wygrał zaproszenie po HellRaisers w pojedynku z Izako Boars, po tym jak ukraińska drużyna zrezygnowała w udziale z turnieju z powodu utrudnionej wizyty w Polsce w tym terminie. Fragsters zastąpiło pierwotnie zaproszone Imperial.

Drużyny:
1. AGO Esports – Polska

 1. Team Kinguin – Polska
 2. x-kom team – Polska
 3. PACT – Polska
 4. Heroic – Dania
 5. Sprout – Niemcy
 6. Red Reserve – Szwecja
 7. Fragsters – Dania

MIĘDZYNARODOWE STARCIE NAD POLSKIM MORZEM

We wszystkich piątkowych pojedynkach gracze z Polski podejmą drużyny zagraniczne. Jednym z założeń projektu Games Clash Masters było umożliwienie polskim zespołom rozegranie międzynarodowego turnieju CS:GO z dużą pulą nagród w kraju. Polskie reprezentacje poza grą “u siebie”, mają też większe szanse na wsparcie polskiej publiczności. Komunikacja wydarzenia w samym Trójmieście była nakierowana na zachęcenie do kibicowania reprezentacjom Polski w dyscyplinie, jaką jest esport, nawet jeśli wcześniej nie mieli z nim kontaktu i nie są stałymi fanami.

Pula nagród:

 1. miejsce 50.000$
  2. miejsce 20.000$
  3.-4. miejsce 8.000$
  5.-8. miejsce 1000$

Prowadzącym scenę będzie Maciej “Sawik” Sawicki. Relacje i wywiady przeprowadzi Wiki “Vikivi” Wójcik. Pierwszą parą komentatorską będzie Adam “Destru” Gil oraz Olek “vuzzey” Kłos, a drugą Łukasz “Hermes” Pożyczek i Mateusz “HaX” Ogonowski. Za stołem analizy stanie Damian “MdN” Kisielewski i Sebastian “dark” Babiński, a poprowadzi ją Andrzej “Śledziu” Śledź.

Dodatkowe atrakcje:
> strefa spotkań z profesjonalnymi graczami biorącymi udział w finałach
> strefa free2play Fortnite z konkursami na licencjonowane gadżety (będzie można tam spotkać Mateusza “Pago” Pągowskiego, Karolinę “Besi523” Kwiatkowską, Przemka Bylinę z kanały przemekbestgames oraz kilku innych streamerów),
>stoisko TotalBet z gamingowymi stanowiskami
>strefę Teetres, gdzie przeprowadzony zostanie otwarty turniej CS:GO w Trybie Skrzydłowy
>festiwal Grill z foodtrackami oraz ogródkiem piwnym przy wejściu do Gdynia Arena
>stoisko Fundacji DKMS

 

Harmonogram:

Piątek 28.09

11.30 Ceremonia Otwarcia

12.00 Team Kinguin vs Heroic (HaX&Hermes)

13:30 x-kom team vs Red Reserve (HaX&Hermes)

15:00 Sprout vs PACT (HaX&Hermes)

16:30 AGO Esports vs Fragsters (Destru&Vuzzey)

18:00 Group A winners match (Destru&Vuzzey)

19:30 Group B winners match (Destru&Vuzzey)

Sobota 29.09

10:00 Group A elimination match (HaX&Hermes)

13:00 Group B elimination match (HaX&Hermes)

16:00 Group A decider match (Destru&Vuzzey)

19:00 Group B decider match (Destru&Vuzzey)

Niedziela 30.09

10:00 Semifinal #1 (HaX&Hermes)

13:00 Semifinal #2 (HaX&Hermes)

16:00 Grand Finals (Destru&Vuzzey)

Bilety:

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny, a wszystkie atrakcje są bezpłatne. Na stronie projektu dostępna jest jednak pula biletów, które pozwalają wejść na obiekt na godzinę przed oficjalnym otwarciem, aby zagwarantować miejsce.

Transmisje (dostępne na http://gamesclash.pro/stream/)

Oprawa wydarzenia w Gdynia Arena będzie przeprowadzona w języku polskim. Wydarzenie będzie transmitowane:

Po polsku:
Na kanale GamesClashTV twitch.tv/gamesclashtv

W telewizji E-Sport TV
Poprzez Facebook Radio Eska

Na portalu EskaGo.pl

Po angielsku:
Na kanale Vortex Ent. twitch.tv/vortexentmt_/profile

Po rosyjsku:
Na kanale UCC Studio twitch.tv/uccstudio2/profile

„. Za oprawę finałów odpowiadać będzie wielu specjalistów z różnych dziedzin jak wydarzenia, esport, czy telewizja, dzięki wiedzy i doświadczeniu wierzę, że będziemy świadkami widowiska na światowym poziomie. Liczę na obecność na trybunach zarówno fanów gier elektronicznych, jak i tych, którzy nie mieli wcześniej okazji uczestniczyć w takich turniejach. Promocja wydarzenia w mieście była nakierowana na nowych odbiorców esportu, jako starcie polskich reprezentacji przeciwko zagranicznym drużynom w dyscyplinie, jaką jest esport. Chcemy, aby pierwsze finały w historii na stałe wpisały w Polsce kolejny turniej na światową mapę esportu.” – Jakub Janaszek, organizator Games Clash Masters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.