Fundacja WOŚP ogłasza pierwszą gwiazdę 24. Przystanku Woodstock 2018!

Newsy
poniedziałek, 18 grudnia 2017 520 Wyświetleń 0 Komentarzy
Fundacja WOŚP ogłasza pierwszą gwiazdę 24. Przystanku Woodstock 2018!

Organizator Przystanku Woodstock, Fundacja Wielka Świątecznej Pomocy ogłosiła, żepierwszą gwiazdą 24. edycji festiwalu Przystanek Woodstock będzie LAO CHE – zespół bez dwóch zdań będący legendą Najpiękniejszego Festiwalu Świata!Podczas koncertu zabrzmią doskonale znane już utwory z płyty „Dzieciom”, ale też te z najnowszego albumu „Wiedza o społeczeństwie”. Do tej pory Lao Che na Przystanku Woodstock wystąpiło już cztery razy – w latach 2006, 2008, 2010, 2014. Lao Che jest również laureatem Złotego Bączka z 2006 roku.

Lao Che to polska grupa rockowa założona w 1999 roku w Płocku przez byłych członków zespołu Koli. Gatunek muzyczny Lao Che jest crossoverem różnych stylów, takich jak rock alternatywny, punk rock, ska, ambient i folk. Swój debiutancki album, zatytułowany Gusła, zespół wydał w styczniu 2002 roku. Popularność zespołu szybko rosła po albumie koncepcyjnym „Powstanie Warszawskie”, który otrzymał wiele prestiżowych nominacji i nagród. Na fali sukcesu albumu, w 2005 roku grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock. W 2006 roku zespół ponownie wystąpił na festiwalu, otrzymując przyznawaną przez publiczność nagrodę „Złoty Bączek”.
Trzeci album zespołu, zatytułowany Gospel, ukazał się 22 lutego 2008 roku. Pierwszym singlem promującym album był utwór „Drogi Panie”. Album Gospel, który otrzymał status platynowej płyty, jest dotychczas największym komercyjnym sukcesem grupy. W 2014 roku zespół po raz czwarty wystąpił na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, wykonując swój repertuar w nowych aranżacjach.
Występ na 24. Przystanku Woodstock odbędzie się w ramach trasy promującej nową płytę zespołu – „Wiedza o Społeczeństwie” .
Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.
Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.
W skład zespołu wchodzą obecnie:
Rafał Borycki – bas, wokal
Mariusz Denst – sampler, wokal
Hubert Dobaczewski – wokal, gitara
Maciek Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal
Michał Jastrzębski – Szwed – perkusja
Karol Gola- saksofon, flet, klawisze
Filip Różański – instrumenty klawiszowe, wokal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.