Dwa tygodnie pociągiem z Chin. Kardiomonitory od WOŚP w drodze do 44 szpitali

Newsy
czwartek, 11 czerwca 2020 462 Wyświetleń 0 Komentarzy
Dwa tygodnie pociągiem z Chin. Kardiomonitory od WOŚP w drodze do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

100 kardiomonitorów Mindray Benevision N12 od firmy Biameditek Sp. z o.o. to jeden z ważniejszych i droższych zakupów dokonanych przez Fundację WOŚP w ramach walki z koronawirusem.

Urządzenia umożliwiają dokładne monitorowanie wszystkich podstawowych parametrów życiowych pacjenta, jak choćby EKG, temperatura, saturacja czy ciśnienie krwi. Stanowią nieodzowne wyposażenie wielu oddziałów szpitalnych, a w szczególności tych, na których chorzy oddychają za pomocą respiratora i wymagają stałej kontroli parametrów. Są odpowiednie do wykorzystania u pacjentów z każdej grupy wiekowej, począwszy od noworodków.

Kardiomonitory Mindray Benevision N12 są ponadto wyposażone w unikatowe oprogramowanie nView, które umożliwia personelowi w pełni zdalną obsługę, podgląd bieżących parametrów i sterowanie alarmami z innego pomieszczenia za pomocą komputera. Jest to funkcja szczególnie ważna w dobie koronawirusa – pozwalająca na zwiększenie bezpieczeństwa personelu medycznego oraz zaoszczędzenie środków ochrony osobistej.

Sprzęt, który dziś prezentowany był dziś w Fundacji WOŚP, trafi w sumie do 44 placówek w całej Polsce (lista w załączeniu), w niektórych, jak np. Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya w Warszawie, już działa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *