Demokracja 3 po polsku już w kwietniu

Gry
wtorek, 22 marca 2016 2586 Wyświetleń 0 Komentarzy
Demokracja 3 po polsku już w kwietniu

5 specjalnych scenariuszy dla Demokracji 3 przygotował znany redaktor i twórca kultowej rubryki „Jest taktycznie” w magazynie „Top Secret” – Dariusz „Sir Haszak” Michalski.

Cdp.pl, dystrybutor gry Demokracji 3, ma przyjemność poinformować, że w związku z premierą pudełkowej edycji gry (15 kwietnia) pojawią się dodatkowe scenariusze, przedstawiające graczom polskie realia. Pierwszy z nich będzie można ściągnąć w dzień premiery gry, pozostałe pojawią się w późniejszym terminie. Sama gra będzie posiadała elementy inspirowane wydarzeniami z naszej aktualnej sceny politycznej.

Scenariusze przygotował Dariusz J. Michalski – podpisujący się jako Sir Haszak redaktor i dziennikarz w przeszłości pracujący w pismach „Top Secret”, „Gambler”, „Komputer Świat Gry”, a obecnie współpracujący z miesięcznikiem „Pixel”. Od początku swojej przygody z komputerową rozrywką gustuje w grach strategicznych, czego wyrazem było  m.in. założenie i prowadzenie działu „Jest taktycznie” na łamach „Top Secretu”.

Pierwszy scenariusz koncentruje się na losach świeżo wyłonionego rządu, który stara się przeforsować politykę „dobrej zmiany” – obniżenie wieku emerytalnego i program 500+ – mającą zagwarantować mu sukces w kolejnych wyborach. Jednocześnie musi rozwiązać bieżące problemy odziedziczone po poprzednikach, m.in: nierentowne górnictwo, starzenie się społeczeństwa i związany z nim deficyt w ZUS-ie czy zanieczyszczenie powietrza.

Demokracja 3 pojawi się 15 kwietnia w specjalnej Edycji Kolekcjonerskiej, z dodatkami od producenta: Klony i Drony, Ekstremizm, Inżynieria Społeczna. W pudełku nie zabraknie też fizycznych prezentów.

Demokracja 3 to symulator polityczny od studia Positech Games. Gracz staje na czele fikcyjnego państwa, próbując zapewnić mu dobrobyt, a jednocześnie pozostać u władzy. Gra charakteryzuje się turowym systemem rozgrywki, a jej ważnym elementem jest dbanie o nastroje społeczne i odpowiednia reakcja na poziom zadowolenia różnych grup społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.