Demo Archer: The Witch’s Wrath zadebiutuje na Festiwalu Steam Next

Newsy
środa, 16 czerwca 2021 1009 Wyświetleń 0 Komentarzy
Demo Archer: The Witch’s Wrath zadebiutuje na Festiwalu Steam Next

W dniach 16-22 czerwca odbędzie się nowa odsłona Festiwalu Gier Steam, przemianowanego na Festiwal Steam Next, na którym graczom zostaną udostępnione setki wersji demo nadchodzących gier. Zarejestrowani uczestnicy obejrzą także transmisje producentów na żywo i porozmawiają online z twórcami i deweloperami. Wśród premierowych produkcji znajdzie się Archer: The Witch’s Wrath od Image Power.

Archer: The Witch’s Wrath, gra osadzona w świecie fantasy dla dorosłych odbiorców, pozwoli wcielić się w stawiającego czoła grupom obrzydliwych stworów łucznika. Twórcy gry przygotowali bogaty arsenał – w tym rozbudowany asortyment strzał, które będzie można wykorzystać w zależności od sytuacji.

Oddane do dyspozycji graczy strzały będą miały inne działanie w zależności od warunków, a niektóre zadziałają tylko w konkretnych sytuacjach. Oprócz tych zwykłych, zadających umiarkowane obrażenia wrogom, mamy też te przebijające zbroję i pancerz, a także specjalne płonące strzały mogące podpalić wroga. Niektóre będą nasączone trucizną, inne z kolei wybuchną raniąc nawet większą grupę wrogów stojących nieopodal. Są też strzały specjalne – magiczna, pozwalająca przejąć kontrolę nad trafionym przeciwnikiem na kilka sekund, czy taka, która w locie zamieni się w wilka nacierającego na wroga.

Pomysł na grę wziął się z miłości do łucznictwa, jako że część zespołu Image Power jest zafascynowana tą dyscypliną. Dzięki temu do Archer: The Witch’s Wrath trafi kilka technik strzelania oraz różnorodne modele łuków. Gracze sami zdecydują czy chcą korzystać z prostego i szybkiego, ale mniej celnego strzału na krótkich i średnich dystansach, czy może postawią na precyzję i wolniejsze namierzanie wroga. Gra pozwoli też na podwójny strzał czy oznaczenie do trzech przeciwników, aby pokonać ich za pomocą serii.

Ciekawostką będzie też dynamicznie zmieniająca się pogoda, z którą gracz będzie musiał się zmagać, chyba że nauczy się niwelować jej negatywne efekty. Fizyka deszczu i wiatru może wpłynąć na stabilność i celność strzału, woda uczyni strzałę cięższą, a podmuchy mogą zmienić trajektorię lotu strzały. 

Wyróżnikiem gry będzie zróżnicowane środowisko – lokacje obejmą między innymi lasy i puszczę, pokryte zwiędłymi liśćmi bagna i moczary, ośnieżone lodowe szczyty i starożytne ruiny. Udostępnione w ramach Festiwal Steam Next demo zawiera jedną z 12 planowanych plansz, a także dwa sposoby strzelania, w tym tryb precyzyjny, który jest odzwierciedleniem skupienia prawdziwego łucznika wykonującego strzał.

Uczestnictwo zarówno w tej, jak i poprzednich edycjach Festiwalu Steam jest dla nas idealną okazją by zebrać opinie graczy i wprowadzić do naszych tytułów ich sugestie. Świetnie sprawdziło się to przy okazji Yacht Mechanic Simulator w ubiegłym roku. Podczas jesiennej edycji Steam Festival blisko 10 000 osób zagrało w demo, podzieliło się pozytywnymi opiniami i udzieliło wskazówek czego oczekują od tego typu gry. Liczymy, że Archer: The Witch’s Wrath spotka się z nie mniejszym zainteresowaniem i przy okazji mocno rozbuduje swoją wishlistę na Steam – powiedział Paweł Graniak, współzałożyciel i prezes zarządu Image Power S.A..

Najważniejsze cechy Archer: The Witch’s Wrath:

  • Interesujący, dojrzały świat fantasy
  • Realistyczny model strzelania z łuku
  • Bogaty repertuar strzał oraz trybów strzelania
  • Zróżnicowane lokacje – od lodowych wierzchołków gór po lasy i mokradła
  • Zmieniająca się pogoda wpływająca na rozgrywkę

Karta gry na Steam:

https://store.steampowered.com/app/1175350/Archer_The_Witchs_Wrath/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *