CD PROJEKT RED, TRIGGER STUDIO I NETFLIX ŁĄCZĄ SIŁY I WYDAJĄ CYBERPUNK ANIME: EDGERUNNERS

Newsy
czwartek, 25 czerwca 2020 405 Wyświetleń 0 Komentarzy
CD PROJEKT RED, TRIGGER STUDIO I NETFLIX ŁĄCZĄ SIŁY I WYDAJĄ CYBERPUNK ANIME: EDGERUNNERS
CD PROJEKT RED, Studio Trigger i Netflix ogłaszają nową oryginalną serię anime CYBERPUNK: EDGERUNNERS
osadzonE w tym samym wszechświecie, co nadchodząca gra Cyberpunk 2077.

Serial będzie miał swoją premierę w 2022 roku.

CYBERPUNK: EDGERUNNERS opowiada samodzielną, 10-odcinkową historię o ulicznym dzieciaku, który próbuje przetrwać w mieście obsesji na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Mając wszystko do stracenia, decyduje się pozostać przy życiu, zostając obrzydliwym – najemnikiem wyjętym spod prawa.

Uznana japońska firma animacyjna Studio Trigger będzie służyć jako studio animacji w serii i ożywi świat Cyberpunk dzięki charakterystycznemu, stylowi. Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare) wyreżyseruje serial wraz z asystentem reżysera Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Promare), dyrektorem kreatywnym Hiromi Wakabayashi (Kill la Kill), projektantami postaci Yoh Yoshinari (Little Witch Academia, BNA: Brand New Animal) i Yuto Kaneko (Little Witch Academia) oraz adaptowany scenariusz Yoshiki Usa (SSSS.GRIDMAN, Promare) i Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare).
Oryginalny soundtrack skomponuje Akira Yamaoka (seria Silent Hill).

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu ujawniamy, że pracujemy nad anime w świecie Cyberpunku” – powiedział Adam Badowski, dyrektor gry Cyberpunk 2077 i dyrektor Studio CD PROJEKT RED. „Pożeraliśmy niemal całą fikcję cyberpunka, aby oglądać, czytać i grać; to gatunek, który pozostawia tyle miejsca na kreatywność i wywarł na nas tak silny wpływ. CYBERPUNK: EDGERUNNERS to nasz list miłosny do cyberpunku jako całości i do historii opowiedzianych w formie animowanej. ”
„My w TRIGGER jesteśmy zachwyceni współpracą z CD PROJEKT RED, aby stworzyć zupełnie nową historię osadzoną w świecie bardzo wyczekiwanego Cyberpunka 2077. Dostosowanie tego wszechświata do anime jest ogromnym wyzwaniem, ale chętnie zmierzymy się z nim ”- powiedział Masahiko Otsuka, dyrektor generalny Studio TRIGGER. Reżyser Hiroyuki Imaishi dodaje: „Zawsze lubiłem cyberpunk jako gatunek, ale zawsze miałem trudności z tworzeniem go jako oryginalnego dzieła. Dlatego jestem bardzo podekscytowany współpracą z CD PROJEKT RED nad tym projektem. Dogodzenie zarówno fanom gier, jak i anime nie będzie łatwe, ale uwielbiam wyzwania i nie mogę się doczekać produkcji. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić i przekroczyć oczekiwania ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *