Brytyjski metalcore na Pol’and’Rock 2021

Newsy
wtorek, 16 lutego 2021 279 Wyświetleń 0 Komentarzy
Brytyjski metalcore na Pol’and’Rock 2021

While She Sleeps to brytyjska kapela metalcore’owa grająca brutalny metal połączony z zawrotnie szybkim hardcorowym graniem. Zespół potwierdził swoją obecność na nadchodzącym Pol’and’Rock Festival.


Założona w 2006 roku w położonym na północy Anglii Sheffield kapela jest znana z porywających, pełnych energii występów na żywo. W 2012 wydali debiutancką płytę, „This Is the Six”, a wpływowy tygodnik Kerrang! uznał While She Sleeps za najlepszy nowy zespół, przyznając mu nagrodę w kategorii „Best British Newcomer”. W ciągu 14-letniej kariery formacja wydała 4 doskonale przyjęte przez krytyków albumy i grała na najlepszych metalowych festiwalach takich jak Download Festival, Vans Warped Tour w USA i Kanadzie, Graspop Metal Meeting, czy Hellfest.

Zespół ma w planach wydanie piątego krążka, zatytułowanego „Sleeps Society” w 2021 roku. Promujący to wydawnictwo singiel, „Sleeps Society” został znakomicie przyjęty przez fanów i już ma ponad 4 000 000 odtworzeń w serwisie Spotify. 

Gatunek muzyki, który tworzy While She Sleeps, można określić mianem metalcore, czyli połączeniem muzyki metalowej z hardcorowym punkiem.

Są zespoły, które do rozwoju swojej twórczości podchodzą zachowawczo. Natomiast piątka z Sheffield zbudowała swoją karierę na obalaniu oczekiwań – czy to przez połączenie powalającego metalu z niepokornym brzmieniem hardcore’u i z chwytliwymi kawałkami godnymi występów na największych stadionach świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *