Bagiński i Sapkowski łączą siły z Netflixem!

Newsy
środa, 17 maja 2017 664 Wyświetleń 0 Komentarzy
Bagiński i Sapkowski łączą siły z Netflixem!

Wiemy, że od paru godzin Internet aż huczy od tej informacji. Wiemy te, że się spóźniliśmy 🙂 Jednak i tak napiszemy tego newsa.

Po tragedii, jaką był polski film kinowy, jak i ogromnym sukcesie jakim była gra, czekaliśmy wszyscy aby powstał serial, który w końcu poprawnie przerzuci ekranizację prozy Sapkowskiego na mały ekran. W końcu się doczekaliśmy.

Serial ma być oparty na całym „cyklu wiedźmińskim”. Na podstawie książek – które przetłumaczono na ponad 20 języków i które trafiły m.in. na listę bestsellerów New York Timesa – powstał serial i film kinowy Wiedźmin z 2001 roku oraz popularna seria gier wideo.

 

Na stronie Platige Image możemy przeczytać:

„Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat, jednocześnie czarujący i angażujący” mówi Erik Barmack, VP, odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netflix„ „Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat” – powiedział Andrzej Sapkowski –  „Cieszę się wiedząc jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran.” Andrzej Sapkowski także będzie uczestniczył w procesie produkcji serialu w roli konsultanta kreatywnego.  

Sean Daniel (odpowiedzialny m.in. za serię The Mummy, The Expanse) oraz Jason Brown (The Expanse) z Sean Daniel Company będą producentami wykonawczymi, wspólnie z Tomkiem Bagińskim (nominowanym do Oskara za krótkometrażową animację Katedra, laureatem BAFTA za Sztukę spadania, twórcą Ambition) oraz Jarosławem Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, studia kreatywnego specjalizującego się w tworzeniu animacji 3D i efektów specjalnych dla świata filmu, reklamy, sztuki i rozrywki. Tomek Bagiński będzie również reżyserem co najmniej jednego z odcinków w sezonie.”

Pozostaje czekać i śledzić newsy…. i skoro taka ekipa zabiera się za serial…… jarać się, bo może wyjść dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.