Anime, które poczujesz, gdy usłyszysz.

Newsy
niedziela, 14 sierpnia 2016 609 Wyświetleń 0 Komentarzy
Anime, które poczujesz, gdy usłyszysz.

Rok temu obejrzałam anime, które bardzo zapadło mi w pamięć. Mogłam się pośmiać, popłakać i posłuchać muzyki klasycznej w całkiem nowym wykonaniu.

Tytuł to Shigatsu wa kimi no uso. Jest ono o chłopcu, Arimie Kousei, który kilka lat temu był mistrzem gry na fortepianie w swojej kategorii wiekowej. Grał perfekcyjnie i nigdy nie fałszował, wszystko to dzięki matce, która rygorystycznie pilnowała tego, aby dużo ćwiczył.
Pewnego dnia chłopiec porzuca grę, ponieważ przestał słyszeć dźwięki fortepianu. Przez wiele lat nie jest w stanie dotknąć klawiszy instrumentu. Jego świat staje się szary. Zostaje sam pośród swych myśli.

Po wielu latach w jego życiu pojawia się dziewczyna, Kaori, która dobrze wie, kim jest nasz główny bohater. Jej niezwykła osobowość i talent sprawiają, że świat chłopca znów nabiera sensu.

Pokochałam głównych bohaterów od pierwszego wejrzenia. Choć Arima wydaje się z początku zagubiony, znajduje doskonałego Anioła Stróża. Ta dwójka dopełnia się pod każdym względem, stają się inspiracją dla innych. Łamią konwencje pokazując, że nie ma rzeczy niemożliwych, a muzyka jest idealnym łącznikiem między ludźmi. Jestem pewna, że też ich pokochacie.

Kreska w tej produkcji jest miła dla oka, staranna i delikatna. Melodie wydobywające się z głośników sprawiają, że po plecach przebiegają dreszcze. Miłość bohaterów do muzyki została przekazana widzowi w bardzo wyrazisty i harmonijny sposób. Patrząc na nich, nie mamy wątpliwości: uwielbiają to, co robią.

Przy akompaniamencie fortepianu i skrzypiec przenosimy się do krainy, gdzie muzyka oczyszcza umysł. Nawet jeśli nie jesteś fanem Chopina i Mozarta, może się nim staniesz.

 

Pozdrawiam cieplutko

Blondi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.