Alicya

Literatura
środa, 25 lipca 2018 1095 Wyświetleń 0 Komentarzy
Alicya

Tak, tak, tytuł jest jak najbardziej poprawny, pewnie niektórzy z Was złapali już trop. Alicya to mroczny odpowiednik znanej nam wszystkim Alicji w Krainie Czarów. Ale dlaczego mroczny?

Alicya to dziewczyna znudzona swoim życiem. Pragnie czegoś nowego, chce uciec. Pewnego dnia widzi, jak jakiś dziwny człowiek gubi portfel. Idzie za nim, wsiada w montrealskie metro i jedzie przed siebie. Nawiązuje się między nimi rozmowa, podczas której Alicya wyznaje:

Przeżyję coś innego. Odkryję inne życie. Dotrę aż do końca.

Wysiadają na stacji metra, o której Alicya nigdy nie słyszała. Kierowana własną intuicją i ciekawością, podąża za mężczyzną, który jako jedyny wysiadł z nią na tej stacji. I zaczyna się przygoda.

Poznajcie Alicję, jakiej nie znacie: w świecie narkotyków, alkoholu i burdeli. Opowieść o jednej dzielnicy, niewidocznej dla nikogo, z której nie można się wydostać, jeśli nie spełni się pewnych warunków. Przerażający bohaterowie Krainy Czarów oraz tacy, których dobrze znamy i lubimy, pokazani od innej strony. Kim jest Czerwona Królowa, o której wszyscy mówią? Dlaczego z tego miejsca nie można się tak po prostu odjechać? Co jest prawdą a co – iluzją? Czy Alicya zrozumie, o co tak naprawdę chodzi?

Jeśli przeczytaliście polecaną przeze mnie (>>tu<<) powieść pt. Ulica wiązów 5150, na jedno z tych pytań znacie już odpowiedź. Patrick Senécal po raz kolejny udowadnia nam, że zasługuje na uwagę większego grona odbiorców. Narracja pierwszoosobowa pozwala nam wczuć się w postać, by wraz z nią przechadzać się po ulicach niepoznanego Montrealu. Dajcie się ponieść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *