A gdyby Kennedy nie zginął… Dallas ’63 – KING

Literatura
czwartek, 19 lipca 2018 899 Wyświetleń 0 Komentarzy
A gdyby Kennedy nie zginął…  Dallas ’63 – KING

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki ,Dallas ’63. Rzadko zdarza mi się czytać do 5 rano z napuchniętymi oczami tylko po to, by rozstać się z książką na 3 godziny i czytać dalej, zajadając poranne tosty.

Dallas ’63 to historia Jake’a Eppinga, nauczyciela języka angielskiego, który w wolnych chwilach odwiedza blaszaną budę z hamburgerami sprzedawanymi po podejrzanie niskiej cenie. Właścicielem baru jest niejaki Al – przyjaciel Jake’a. Pewnego dnia nasz główny bohater kolejny dzień z rzędu ma ochotę na taniego hamburgera, jednak to, co zastaje w swoim ulubionym blaszaku sprawia, że przeżywa szok. Al nie wygląda jak Al. Jest starszy i schorowany, ciągle kaszle. Jak to się stało? Przecież widział go wczoraj i wszystko było w porządku. Czy można się postarzeć w 1 noc…?
W tym momencie Jake poznaje wielką tajemnicę właściciela baru – w piwnicy budynku ukryte jest przejście do roku 1958. Gdy w przeszłości mijają lata, w naszych czasach mija sekunda.

Al powierza Jake’owi szaloną misję ocalenia Kennedy’ego. Główny bohater przyjmuje tożsamość George’a Ambersona i zagłębia się w świat Elvisa, JFK i Cadillaców. Ma ze sobą szczegółowe notatki Ala oraz książeczkę z wynikami meczów i wyścigów.

Czy uda mu się wytrzymać 5 lat w przeszłości? Czy powstrzyma Lee Harveya Oswalda przed zamordowaniem amerykańskiego prezydenta? Kim jest Człowiek z Żółtą Kartką i jaką rolę odgrywa w całej powieści?

Na podstawie książki powstał również serial o tytule 22.11.63.
Jeśli chcecie na chwilę oderwać się od świata, który Was otacza, to jest książka dla Was. Pełno w niej napięcia, ale też humoru. King po raz kolejny pokazuje się nam od najlepszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.